Chris Langkow je dosegel četrti zadetek v letošnji sezoni. Foto: BoBo
Tom Pokel
Tom Pokel je lahko zadovoljen z začetkom sezone. Bolzano je na petem mestu. Foto: MMC RTV SLO

Ljubljančani še nikoli niso zmagali v Bolzanu in tudi tokrat niso bili uspešni pred 2.455 gledalci.

Ropret zgrešil prazen gol
V uvodnih dveh tretjinah so bili gostitelji precej boljši (razmerje v strelih 24:7), a se je večkrat izkazal Jeff Frazee. Zmaji so imeli lepo priložnost za vodstvo v 5. minuti, ko je Gal Koren po podaji Kristijana Čepona zgrešil.
V 28. minuti je izjemno priložnost zapravil Anže Ropret, ki je po strelu Korena, prišel do ploščka, a zgrešil prazen gol. V 31. minuti je imel ob igralcu več a ledu, prvi izključitvi na tekmi, novo priložnost Koren.

Langkow v polno, Koren zapravil kazenski strel
V 20. sekundi zadnje tretjine je Chris Langkow unovčil podajo Raphaela Bussieresa. Gostitelji so se hitro pobrali, dve minuti zatem je izenačil Andrew Michael Yogan. Med 44. in 49. minuto so hokejisti Bolzana imeli kar štiri minute igralca več, a niso zadeli. V 49. minuti Koren ni izkoristil kazenskega strela po prekršku Antona Bernarda. V 51. minuti je Bolzano povedel z golom Daniela Glire.

Ko je vratar Frazee dobil kazen zaradi zadrževanja igre, je prednost igralca več unovčil Marco Insam. Bojan Zajc je minuto in 27 sekund pred koncem iz vrat potegnil Frazeeja, kar je unovčil Jesse Root. 16 sekund pred zadnjim piskom sirene je zatresel prazno mrežo.

V soboto gostovanje v Dornbirnu
V soboto ob 17.30 čaka zmaje še eno gostovanje. V Dornbirnu bo na sporedu srečanje zadnjeuvrščenih ekip Lige Ebel. Buldogi so doma izgubili proti Orlom iz Znojma s 3:4.