Pittsburgh je igral v finalu Vzhodne konference štirikrat v zadnjih sedmih letih. Foto: Reuters

Pomemben trenutek za zmago s 4:2 se je zgodil ob koncu druge tretjine, ko je z igralcem manj zadel Brandon Sutter in Pittsburgh popeljal v vodstvo z 2:1. V 48. minuti je na 3:1 povišal Jussi Jokinen. Sedem minut pred koncem je upanje Rangersom vrnil Mats Zuccarello, vendar je že čez 57 sekund odgovoril Chris Kunitz, ki je postavil končni izid srečanja.

To je že deveta zmaga Pittsburgha v dvorani Madison Square Garden na zadnjih enajstih gostovanjih. "Radi prihajamo sem in igramo. Gre za slavno dvorano in nasprotnika, s katerim smo veliki tekmeci, tako da dodatna motivacija ni potrebna. Nimam kakšnega posebnega recepta," je razlagal trener Pittsburgha Dan Bylsma.

Marc Andre Fleury se je spopadel le s 15 streli na svoja vrata. Gol je prejel prvič na zadnjih treh tekmah. Na drugi strani je Henrik Lundqvist ustavil 23 strelov.

Los Angeles bo tretjo tekmo serije proti Anaheimu igral v petek ob 4.00. Kingsi vodijo z 2:0.