Pittsburgh je na pragu velikega finala. Foto: Reuters

Pingvini v finalu Vzhodne konference vodijo s 3:2 in si lahko veliki finale zagotovijo že v noči na sredo.

Olli Mata je načel Craiga Andersona v 9. minuti, nato pa so se med strelci do 19. minute zvrstili Sidney Crosby, Bryan Rus in Scott Wilson. Ko je na začetku druge tretjine zadel še Matt Cullen, je bil odpor Ottawe dokončno zlomljen. V zadnjem delu sta zadela še Phil Kessel in Trevor Daley.

Potem ko je Ottawa na tretji tekmi slavila s 5:1, so Pingvini zadnjih šest tretjin dobili z izidom 10:2.

Andersona je po štirih prejetih zadetkih zamenjal Mike Condon, ki pa je klonil že po 94 sekundah v drugi tretjini. Predajo je trener Ottawe Guy Boucher potrdil v zadnjih 20 minutah, ko se je odločil nameniti počitek Eriku Karlssonu, Dericku Brassardu in Cidyju Ceciju.

Ottawa je tretja ekipa v letošnji končnici, ki je izgubila za najmanj šest golov.