Kopitarjev napad je poskrbel za oba gola Kraljev, a brez učinkovite podpore se je drugi poolimpijski zmagoviti niz LA-ja končal. Foto: Reuters
Mikko Koivu, Zach Parise in Jason Pominville (Minnesota Wild)
Minnesota se je utrdila v vodstvu za "wild card" na Zahodu. Phoenix ima s petimi točkami v boju za drugo "povabilo" le točko prednosti pred Dallasom. Foto: Reuters
Nick Bonino (Anaheim Ducks)
Anaheim v 20-letni zgodovini v Ligi NHL še nikoli ni zmagal, potem ko je zaostajal za štiri gole. Zgodovinski preobrat je Ducksom uspel v pravem trenutku, ko se s San Josejem borijo za krono Pacifika. Foto: Reuters

Kingsi so šli v zadnjo tretjino z vodstvom 2:1, a je Wild v 66 sekundah uprizoril zmagoviti preobrat. Najprej je v 44. minuti izenačil Matt Moulson, ki je svaka Jonathana Quicka (17 obramb) premagal ob gneči pred vrati. Čez dobro minuto je o tekmi odločil kapetan gostov Mikko Koivu z natančnim strelom iz vrha levega kroga.

Do konca obrambnega dvoboja so Ilja Brizgalov (18 obramb) in kolegi ubranili minimalno prednost in se veselili pomembne zmage v boju za 7. mesto Zahodne konference, v kateri imajo "divjaki" pred 9. Dallasom lepih 6 točk prednosti.

Kralji so dvakrat povedli po zaslugi napada Anžeta Kopitarja, ki je podal za uvodni zadetek Aleca Martineza. Zadnja okrepitev in nekdanji dolgoletni član Minnesote Marian Gaborik je z drugo podajo večera našel Justina Williamsa, ki je izničil izenačenje Zacha Pariseja.

V 1. krogu Kralji znova z Morskimi psi?
Varovanci Darryla Sutterja so tako po Sočiju izgubili šele četrto od 18 tekem, pri čemer je zanimivo, da so prav vse poraze doživeli v Staples Centru, kjer so pred 14 dnevi proti Phoenixu prvič v sezoni že zapravili vodstvo po 40 minutah. Los Angeles je obsojen na 3. mesto Pacifiške divizije, kar pomeni, da se bo v 1. krogu letošnje končnice pomeril z enim izmed kalifornijskih tekmecev San Josejem ali Anaheimom, ki ima s tekmo manj tri točke prednosti pred Sharksi.

Robidas končal preobrat po 0:4
Ravno Racmani so z največjim preobratom v 20-letni zgodovini kluba naredili velik korak k osvojitvi Pacifiške divizije, s čimer se bodo ognili neprijetnemu dvoboju s sosedi. Ducksi so proti odpisanemu Winnipegu na domačem ledu po 31. minutah zaostajali s kar 0:4. Nato se je začel veliki lov na izenačenje: po vrsti so zadeli Nick Bonino (38.), Ryan Getzlaf (44.), Hamphus Lindholm (45.) in še Corey Perry (60.) v zadnji minuti ob umaknjenem vratarju. Podaljšek je nato po le 16 sekundah odločil branilec Stephan Robidas, ki je dosegel prvi gol po hudi poškodbi in okrepitev zadnjega prestopnega roka.