Nejc Berlisk je znižal na 3:2, a so nato železarji prehitro prejeli četrti zadetek. Foto: www.alesfevzer.com

Razmerje strelov na vrata je bilo 28:27 v korist gostiteljev, ki so sijajno začeli srečanje. Povedli so že po 86 sekundah. Vratarja Žana Usa je matiral Philipp Winzig. V uvodnih minutah je bil dvakrat na kazenski klopi Marin Oraže, a železarji prednosti igralca več niso izkoristili. Kazen je prišla v 14. minuti, ko je bil natančen Lucas Haberl.

V 35. minuti je Urban Sodja znižal po podaji Nika Lahajnarja. Na začetku zadnje tretjine je Winzig povišal na 3:1 ob prednosti igralca več. Nejc Berlisk je uspel priključiti pet minut pred koncem, vendar je Toni Saarinen le 46 sekund zatem povišal prednost gostiteljev. V zadnji minuti sta zmago potrdila Tuukka Mikael Laakso in Haberl.

Druga tekma bo v torek ob 19.00 v dvorani Podmežakla.