Chicago se je rešil pred izpadom. Odločilna tekma bo v ponedeljek. Foto: Reuters
Anaheim
Ducksi so po dveh uvodnih porazih ujeli ritem in v seriji vodijo s 3:2. Foto: Reuters

Blackhawksi so sicer dobro začeli tekmo, ko so gostje naredili veliko napako in plošček zapravili tik pred svojimi vrati, kar je z zadetkom kaznoval Andrew Ladd. Dobri dve minuti kasneje je St. Louis izenačil, v petih minutah pa je moral Corey Crawford kar trikrat pobrati ploščico iz svoje mreže. Najprej ga je v protinapadu premagal Scottie Upshall. V vodstvo je goste s strelom z modre črte povsem z desne popeljal Alex Pietrangelo, na 3:1 pa je povišal Vladimir Tarasenko.

Toda v drugi tretjini so gostitelji našli odgovor. Najprej je Artem Anisimov izkoristil številčno premoč na ledu, izvrstno kombinacijo v protinapadu je za izenačenje zaključil Trevor van Riemsdyk, Chicago pa je povedel, ko je Artemi Panarin izza vrat našel Dala Weisa. Zmago sta v zadnji tretjini potrdila Andrew Shaw, ki je ob igralcu več zadel po lepi podaji Patricka Kana, in Marian Hossa, ki je zatresel prazno mrežo.

Rangersi končujejo sezono, potem ko so klonili v Pittsburghu. Po izenačeni prvi tretjini (2:2), ko so Newyorčani dvakrat povedli, pa so Pingvini v drugi tretjini povsem zagospodarili na ledu in štirikrat zatresli gostujočo mrežo. Dvakrat je bil uspešen Bryan Rust, ki je tudi podal Mattu Cullenu za vodstvo s 4:2. V zadnji tretjini je Rangersom uspelo omiliti poraz, končni izid je ob igralcu več na ledu postavil Chris Kreider.

Anaheim je tretjič zapored premagal Nashville in prvič pred domačimi navijači v Honda Centru. Pri Racmanih so Ryan Getzlaf, David Perron, ki je prvi v končnici zatresel mrežo, in Sami Vatanen vpisali vsak po dve točki.