Anaheim je ustavil Blackhawkse, ki so pred tem dobili pet tekem zapored. Foto: Reuters

Blestel je vratar Frederik Anderson, ki je zbral 32 obramb. Predajo je moral podpisati le v 40. minuti, ko je zaostanek na 2:1 znižal Brad Richards. Pred tem sta bila za gostitelje uspešna Hampus Lindholm v 9. in Kyle Palmieri v 25. minuti. Tekmo sta v zadnji tretjini odločila Nate Thoimpson in Jakob Silfverberg z zadetkom v prazno mrežo.

Chicago je prišel v Anaheim na krilih petih zaporednih zmag, a tokrat ni našel poti mimo Andersona. "Igrali so potrpežljivo. Začeli smo dobro, toda v drugi in zadnji tretjini je šlo progresivno slabše. To so znali izkoristiti," je povedal napadalec Chicaga Brandon Saad. Samo v prvi tretjini so Blackhawksi na vrata Andersona sprožili 16 strelov, do konca tekme 33. Corey Crawford je zaustavil 23 strelov.

"Vsi v slačilnici vemo, da lahko premagamo to ekipo. Lepo je, da smo to pokazali že na prvi tekmi, toda v drugi tekmi pričakujem še težje delo. Morali bomo pokazati več," je previden Anderson, ki v Ligi NHL brani drugo sezono.