Henrik Lundqvist je bil izbran za najboljšega igralca tekme. Foto: Reuters

Še ena tesna tekma, torej. Na prvi zadetek gledalci niso čakali dolgo. Že po minuti in pol je veliko delo opravil hitri Carl Hagelin, našel Brada Richardsa, ki je dosegel svoj šesti gol v letošnji končnici. Naslednjih 50 minut je izid ostal nespremenjen, ekipi pa sta prikazali borbeno in trdo igro. Na 2:0 je sredi zadnje tretjine povišal branilec Michael Del Zotto, vendar je le 38 sekund pozneje znižal Roman Hamrlik.

Washingtonu vseeno ni uspelo izsiliti podaljška, saj je v zadnjih devetih minutah proti vratom Henrika Lundqvista (zbral je 22 obramb) sprožil le dva strela.

V finalu Vvzhodne konference bodo New York Rangersi igrali proti večnemu tekmecu iz Atlantske divizije New Jerseyju. Prva tekma v seriji na štiri zmage bo v ponedeljek. Nocoj (po srednjeevropskem času v ponedeljek ob 2. uri zjutraj) bo Los Angeles v Phoenixu odigral prvo tekmo finala Zahoda.