Vratar Henrik Lundqvist se je izkazal s 37 obrambami. Foto: Reuters
Chicago si je priigral prvi zaključni plošček. Foto: Reuters

Rangersi so povedli že v četrti minuti prek Martina St. Louisa, ki se je po nenadni smrti matere pridružil ekipi že na prejšnji tekmi v Pittsburghu in požel velike simpatije navijačev. Manj kot tri minute pozneje je prednost povišal Carl Hagelin. Še pred koncem prve tretjine je za Pittsburgh zadel Brandon Sutter. Končni izid je v 36. minuti postavil Derrick Brassard.

"Danes je materinski dan, moj oče je tukaj, moja sestra je tukaj. To se težki trenutki za celotno družino. Pri golu se je plošček precej srečno odbil do mene. Vem, da mi je pri tem pomagala mama," je bil po tekmi čustven St. Louis. Razmerje v strelih na gol je bilo 37:29 v korist Pittsburgha.

Odločitev bo padla v torek v Pittsburghu.

Minnesota, ki je dobila prejšnji dve tekmi, je dobila tudi prvo četrtino v Chicagu. Sterlec je bil Erik Haula v 17. minuti. V 30. minuti je izenačil Bryan Bickell, odločilni zadetek pa je v 45. minuti dosegel Jonathan Toews. Blackhawksi v letošnji končnici na domačem ledu še niso doživeli poraza (6:0).