New York Rangersi so se izpadu izognili še četrtič v letošnji končnici. Foto: Reuters

Derrick Brassard je dosegel hat trick in bil udeležen še pri dveh zadetkih Rangersov, ki so dobili še četrto letošnjo tekmo v končnici, ko jim je grozil izpad. Blestel je tudi vratar Henrik Lundqvist, ki je zaustavil 36 strelov.

Rangersi so po prvi tretjini vodili z 2:1. Izid je bil nespremenjen do začetka zadnje tretjine, ko so v razmiku štirih minut s tremi zadetki tekmo določili J. T. Miller, James Sheppard in Derick Brassard.

Vratarja Bena Bishopa (21 obramb) je po petih prejetih zadetkih v zaključku tekme zamenjal Andrej Vasilevskij. "Vedno igramo tako, ko nam grozi izpad. Upam, da bomo tako predstavo pokazali tudi doma na odločilni tekmi," je povedal Brassard.

TAMPA BAY - NY RANGERS 3:3
3:7 (1:2, 0:0, 2:5)
Callahan 18., Kučerov 48., 54.; Brassard 4., 48., 59., Yandle 16., Miller 44., Sheppard 47., Nash 51.

Obrambe: Bishop 21., Vasilevski 6; Lundqvist 36.