Olivier Roy

Italijani so bili večji del boljši tekmec (streli na vrata 22:38), a so se Ljubljačani disciplinirano branili in se prvič v tej sezoni veselili dveh zmag zapored. Oliver Roy je blestel z 38 obrambami in je prvič ostal nepremagan na tekmi Lige Ebel.
V prvi tretjini so bili bolj nevarni gostje (streli 7:15). Fabian Scholz je v 19. minuti (ob igralcu več) močno sprožil z modre črte, sodnika sta gol že priznala, nato pa po pritožbi italijanske ekipe in ogledu posnetka (visoka palica Gregorja Koblarja) zadetek razveljavila.
V drugi tretjini je imel Bolzano kar štiri izključitve. Ropret je po lepi podaji Rolanda Kaspitza in strelu z leve strani svoj šesti gol sezone zabil v 36. minuti, ko je imela Olimpija na ledu igralca več. Takoj zatem je sledila priložnost za nov zadetek, saj je Andrej Hebar sam pridrsal pred Jaroslava Hübla (21 obramb), vendar neuspešno poskušal s strelom med nogama. Hebar je v moral v drugi tretjini zaradi poškodbe, ki jo je dobil med naletom, z igrišča in se ni vrnil. Minimalno vodstvo bi lahko zmaji še nadgradili, vendar jim nato 44 sekund igre z dvema igralcema več ni uspelo spremeniti v še kakšen zadetek.

Gostje so v zadnji tretjini pričakovano silovito pritisnili. A domača obramba je zdržala vse nalete. Blestel je Roy, ob močnem strelu Alexandra Eggerja pa mu je pomagala še prečka. V zadnjih minutah so bili gostitelji povsem stisnjeni pred svoj gol, a tudi igra brez vratarja v zadnji minuti in pol ni pomagala neučinkovitemu Bolzanu.

Vodstvo zmajev je prekinilo pogodbo s Kanadčanom Guillaumejem Desbiensom, ki je za Ljubljančane odigral šest tekem, a nobene več od 27. septembra, ko se je poškodoval.

Dahlem zelo zadovoljen
"V prvi tretjini nismo igrali dovolj agresivno, Bolzano je precej bolje začel tekmo. Zbudili smo se po razveljavljenem zadetku ob koncu uvodne tretjine. Igralci so bili jezni in zaigrali so bolj odločno. V drugi tretjini smo imeli pobudo, nato pa smo se borili za preživetje v zadnjih minutah. Igralci so bili izjemno borbeni, vratar Roy je bil odličen. Sploh me ne čudi, da smo šele prvič ugnali Bolzano, saj je to res neugoden nasprotnik. Vsaka serija se enkrat konča in vesel sem, da se je tudi ta. Pozna se, da imamo precej poškodovanih igralcev, nekaj jih je tudi zbolelo med tednom. Naš cilj je drugi del sezone, ko so na sporedu odločilne tekme za preboj v končnico. Upam, da bomo imeli takrat na voljo vse igralce, lani jih nismo imeli," je pojasnil trener Fabian Dahlem, ki še nekaj časa ne bo mogel računati na Žigo Pešuta, Aleša Mušiča in Guillauma Desbiensa.

Gračnar blestel v Linzu
Osrednji obračun 22. kroga je bil derbi vodilnih ekip letošnjega prvenstva Linza in Salzburga. Rdeči biki so z zadetki v vsaki tretjini zmagali z 0:3, pri čemer je Luka Gračnar ubranil vseh 34 strelov. Linz bo poskušal v naslednjem krogu jezo stresti prav proti Olimpiji.