Artemi Panarin je iz bližine povišal na 2:0. Foto: EPA
Danska
Danci so blizu četrtfinala. V torek Švicarji potrebujejo vse tri točke proti vodilnim Čehom. Foto: EPA
Rusi petič zmagali po uvodnem porazu

V prvi tretjini je blestel vratar Norvežanov Steffen Soberg, ki je obranil vseh 12 strelov. V 23. minuti ga je matiral Ivan Telegin. Dve minuti pred koncem druge tretjine je izjemni hokejist Chicaga Artemi Panarin povišal na 2:0. Končni izid je na začetku zadnje tretjine postavil Roman Ljubimov.

Rusi so v skupini A na drugem mestu s 15 točkami. Aleksander Ovečkin, Jevgenij Kuznecov in Dmitrij Orlov še niso ujeli pravega ritma, potem ko so prišli iz Washingtona, ki je v polfinalu Vzhodne konference izpadel proti Pittsburghu z 2:4 v zmagah. Selektor Oleg Znarok upa, da bodo blesteli v izločilnih bojih.
Kazahstan se poslavlja od elite
V skupini A so Danci z zmago nad Kazahstanom s 4:1 zadržali možnosti za uvrstitev v četrtfinale, kamor so že uvrščene reprezentance Češke, Švedske in Rusije, Kazahstan je kot edini že izpadel. Že v prvi tretjini so Danci trikrat zadeli ob prednosti igralca več. Natančni so bili Markus Lauridsen, Jannik Hansen in Nicklas Jensen. Edini zadetek za Kazahstan je prispeval Nigel Dawes v 23. minuti.

Nova visoka zmaga Kanadčanov
V skupini B v St. Peterburgu bo o prvem mestu odločala torkova večerna tekma med Kanado in Finsko. V 6. krogu so Kanadčani odpravili Francijo s 4:0. Imeli so ogromno premoč, razmerje v strelih na vrata je bilo 46:13.

Mark Stone je v 9. minuti unovčil prednost igralca več. Matt Duchene je bil natančen v drugi tretjini, potem ko je Charles Bertrand zapravil kazenski strel. V zadnjem delu igre sta veliko premoč branilcev naslova kronala še Mark Scheifele s pravo mojstrovino in Corey Perry.