Matthias Trattnig
Matthias Trattnig je dobil štiri tekme prepovedi igranja zaradi grobega prekrška nad Marcom Pewalom, ki ima hudo poškodbo kolena. Foto: www.alesfevzer.com
Jason Ulmer
Jason Ulmer je 53 sekund pred koncem odločil tekmo v Linzu. Foto: MMC RTV SLO

Rdeči biki so v petek dobili zgodovinsko tekmo, po 112 minutah igre je John Hughes v tretjem podaljšku zadel za zmago (1:2) in vodstvo s 3:1 v zmagah. To je bila najdaljša tekma v zgodovini Lige Ebel.
V nedeljo je napredovanje potrdil Brett Sterling z dvema goloma, Luka Gračnar je dobil nove pohvale trenerja Dana Ratushnyja, zbral je 27 obramb. Ukanil ga je le Darren Haydar v 53. minuti. To je bil njegov edini zadetek v končnici, kar je veliko razočaranje za najboljšega igralca Beljaka. Trener Hannu Järvenpää je le nemočno zmajeval z glavo.
Salzburg bo v nedeljo gostil prvo tekmo polfinala proti KAC-u. Celovčani so izločili Orle, potem ko so peto tekmo v Znojmu dobili v 67. minuti. Podaljšek je z izjemnim bekhendom odločil Oliver Setzinger.

Capitalsi so se dvignili kot feniks iz pepela
Dunaj je bil proti Sapi iz Fehervarja že v izgubljenem položaju. Izgubil je uvodni dve tekmi (3:4 in 1:4), potem pa je trener Jim Boni premešal napade. Na tretji tekmi v Szekesfehervarju so Capitalsi slavili s 3:2, potem pa v dvorani Alberta Schultza zmagali z 2:1 po golu Patricka Peterja z modre črte v podaljšku. To je dalo Dunačanom dodatnega zagona. Na peti tekmi so danes zanesljivo odpravili Sapo (2:5) in prišli do velikega preobrata v seriji. Vse je bilo odločeno že v prvi tretjini, ko so zadeli Raffael Rotter, Kenny Magowan, Matt Watkins in Florian Iberer. Madžari so znižali na 2:4, a je v predzadnji minuti Mikloš Rajna zapustil vrata, kar je izkoristil Iberer. V sredo ima Dunaj priložnost za preboj v polfinale.

Ulmer junak v Linzu
Linz je bil na peti tekmi proti Bolzanu že v izgubljenem položaju, po 40 minutah je zaostajal z 1:4, potem pa mu je uspel velik preobrat (5:4). Odločilni zadetek je dosegel Jason Ulmer v zadnji minuti ob "power playu". Polna dvorana v Linzu je bila na nogah še dolgo po zadnjem pisku sirene.