Tekma v Čikagu se je končala ob enih zjutraj. Foto: Reuters

Nashville je vodil do 52. minute, ko je izenačujoči zadetek za 2:2 dosegel Brandon Saad. V nadaljevanju sta oba vratarja zaklenila svoja vrata. Epilog je tekma doživela v tretjem podaljšku, ko je v 60. sekundi s pravo bombo Pekko Rinneja premagal Seabrook. Finec je na koncu zbral 45 obramb, pet manj od vratarja Chicaga Scotta Darlinga.

Obračun New York Islandersov in Washingtona je drugič zapored odločil podaljšek. Tokrat so bili srečnejši Capitalsi, ki so izenačili serijo na 2:2 po zaslugi zadetka Nicklasa Backstroma v 72. minuti.

Detroit je bil s 3:0 boljši od Tampe in vodi z 2:1. Petr Mrazek je ustavil vseh 22 strelov in ostal nepremagan prvič v končnici. Gole so dosegeli Pavel Dacjuk v prvi ter Riley Sheahan in Luke Glendening v zadnji tretjini.

V kanadskem obračunu je Calgary s 3:1 odpravil Vancouver in z istim izidom vodi v seriji. Vsi goli so bili doseženi v prvi tretjini, junak pa je bil Jiri Hudler z golom in podajo. Calgary se je nazadnje v drugi krog končnice prebil leta 2004.