Luka Šimunovič je dosegel drugi zadetek za Slavijo. Foto: MMC RTV SLO

Založani, ki so tretjo tekmo v soboto izgubili z 2:5, so začeli odlično. V 7. minuti je prednost igralca več izkoristil Rok Snoj. Luka Šimunovič je v 13. minuti povišal na 0:2.

Po pol ure so gostitelji znižali prek Pierra Grans Nilssona, ki je na sobotni tekmi zadel dvakrat. 4.620 gledalcev je že pomislilo na preobrat. 51 sekund pred koncem druge tretjine je Nik Ulaga poskrbel za hladen tuš.

V zadnji tretjini so Založani blesteli ob številčni premoči. Najprej je v 46. minuti zadel Tilen Zagorc Pilko, pet minut zatem pa še sijajni Ulaga. Alexander Feichtner je znižal ob izključitvi Blaža Javornika. Končni izid je postavil Enes Gorše.

Peta tekma bo v sredo ob 19.00 v Zalogu. Playboy Slavija se bo nato prihodnji konec tedna pomerila s Triglavom na drugi polfinalni tekmi državnega prvenstva. Prvo tekmo so Založani v Kranju dobili z 2:0.