Hokejisti Tampa Baya so se znesli nad Los Angeles Kingsi. Foto: Reuters

Tekmo smo začeli dobro, imeli smo svoje priložnosti. Vse skupaj bi se lahko razpletlo tudi drugače. Drugič zapored smo prejeli pet zadetkov, in to moramo popraviti.

Anže Kopitar, kapetan Los Angelesa
Pittsburgh - Calgary
Tekmo med Pittsburghom in Calgaryjem so odločili kazenski streli. Uspešnejši so bili Kanadčani. Foto: Reuters
Colorado
Hokejisti Colorada so slavili visoko zmago nad vodilno ekipo Atlantske divizije, Montreal Canadiensi. Foto: Reuters
Nashville
Nashville je bil s 4:2 boljši do Vancouvra. Foto: Reuters

Ladja Los Angelesa se je začela potapljati v 8. minuti srečanja, ko je v polno zadel Jonathan Drouin. Ta je v samostojni akciji brez težav preigral Tylerja Toffolija in s strelom iz zapestja plošček pod prečko poslal za hrbet Petra Budaja.

V drugi tretjini so gostitelji povsem nadigrali Kalifornijce. Najprej je Nikita Kučerov sprejel dolgo podajo Vladislava Namestnikova, sam oddrsal proti Budaju in ga mirno premagal iz protinapada.

Gabriel Dumont je v 32. minuti po podaji z desne strani zadel svoj prvi gol po aprilu 2013 in povišal na 3:0, slabi dve minuti pred koncem tretjine se je še drugič med strelce vpisal Kučerov. 23-letni ruski napadalec je po Namestnikovi podaji z desne podstavil palico in plošček preusmeril v gol.

Končni izid (5:0) je sredi zadnje tretjine postavil Braydon Coburn, ki je plošček po ubranjenem strelu Drouina iz neposredne bližine pospravil v mrežo. Anže Kopitar je ob porazu svoje ekipe na ledu odigral 19 minut in 32 sekund, proti vratom nasprotnika je sprožil tri strele.

"Tekmo smo začeli dobro, imeli smo svoje priložnosti. Vse skupaj bi se lahko razpletlo tudi drugače. Drugič zapored smo prejeli pet zadetkov, in to moramo popraviti," je po tekmi dejal kapetan Kopitar.