Kapetan Gregor Koblar je dosegel prvi gol na tekmi z igralcem manj. Foto: Drago Cvetanovič

V uvodni tekmi je Slovenija v nedeljo izgubila z Belorusijo z 0:2, danes pa je bila blizu uspeha. Slovenci so dvakrat vodili, toda Danska je z zadetkoma ob koncu druge tretjine že povedla, drugi gol je dosegla le deset sekund po vodstvu Slovenije za 2:1. V zadnjem delu je Danska prednost povečala na 4:2, gol Luke Kalana v 53. minuti je še vzbudil kanček upanja, v zadnji minuti pa kljub slovenski igri brez vratarja še enega gola ni bilo in Danska je tekmo tesno dobila. Za Slovenijo sta zadela še Gregor Koblar (6.) in Jaka Podrekar (32.).

Slovenija bo v tretjem krogu SP-ja po dnevu premora v sredo igrala z domačini Francozi, dvoboj bo na sporedu ob 19. uri.