David Rodman se je izkazal s podajo in odločilnim golom. Foto: Drago Cvetanovič

Le dan po preobratu proti Feldkirchu je železarje čakala nova težka naloga. Lustenau je bil v zadnjih sezonah v Ligi INL zelo neugoden nasprotnik za Gorenjce. Tokrat so bili Jeseničani precej boljši nasprotnik, razmerje v strelih na vrata je bilo 36:21.

V 14. minuti je na kazenski klopi sedel Žan Jezovšek, Dušan Devecka pa je po 27 sekundah unovčil prednost igralca več, plošček je poslal mimo Roka Stojanoviča. Takoj po prejetem zadetku je poskusil Gašper Glavič, nato pa so Jeseničani pritisk stopnjevali. Zadeli so tudi vratnico, devet sekund pred iztekom prve tretjine pa so le izenačili. David Rodman je ustrelil, Eric Pance pa preusmeril plošček v mrežo.

V drugi in tretji tretjini sta mreži mirovali. Odločitev je padla v podaljšku. Devecka je po 48 minutah prejel kazen, ker je podstavil koleno. Prednost igralca več je v 62. minuti unovčil David Rodman.