Ljubljančani so v uvodni tekmi dneva pred 230 gledalci povedli v 17. minuti, ko je Gregor Koblar z bekhandom iz bližine matiral vratarja Kristjana Šenka. Drugo tretjino so Kranjčani zečali sanjsko. Anže Terlikar je s strelom pod prečko izenačil na začetku v 21. minuti, dve minuti pozneje pa je Mihael Potočnik ob prednosti igralca več zadel z modre črte z leve strani.

A zmaji so hitro zatrli apetite domačih, saj so v manj kot treh minutah dosegli tri gole. Dvakrat je zadel Aljaž Chvatal, enkrat pa Miha Zajc. Zadnja dva gola so Ljubljančani dosegli ob igralcu manj. Zadnja tretjina ni postregla z zadetki. Razmerje strelov 29:23 za Olimpijo.

Slavija namučila Jeseničane
Zvečer so Jeseničani težje od pričakovanj opravili z Založani. Oba gola sta padla v drugi tretjini, ko sta zadela Tadej Čimžar (31.) in Nejc Stojan (38.). Razmerje strelov je bilo sicer kar 45:13 za slovenske prvake.