Na Šalati se je v polarnih razmerah zbralo 4.500 gledalcev. Foto: MMC RTV SLO
Tilia Olimpija
Hokejisti Tilie Olimpije so po treh zaporednih zmagah izgubili. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Matija Pintarič
V vratih Olimpije je priložnost dobil Matija Pintarič. Jean-Philippe Lamoureux je ostal v Ljubljani. Foto: Marko Kovič

"Zimska klasika" je bila odigrana pred 4.500 gledalci pri -10 stopinjah Celzija in v sneženju, ki je bilo predvsem v prvi tretjini precej močno.

McBride edini strelec v prvi tretjini
Olimpija je povedla v 16. minuti, ko je Scott Hotham poslal visok plošček pred vrata Medveščaka, kjer ga je Brock McBride preusmeril za hrbet Michaela Ouzasa, ki je tokrat branil namesto Roberta Kristana. Zasnežena ledena površina je upočasnjevala igro.

Preobrat Medveščaka v treh minutah
Medveščak je po dobri minuti igre v drugi tretjini izenačil. Tomislav Zanoški je ustrelil z leve strani, Pintarič je plošček odbil, a je ta prišel do Matta Siddalla, ki ga je s pol metra potisnil v nebranjeni del mreže. Olimpijini branilci so zamudili pri posredovanju. Le tri minute pozneje so domači povedli. Drugi zadetek je padel na podoben način kot prvi. Pintarič je ubranil strel Siddalla, a je Alan Letang odbiti plošček poslal za njegov hrbet. Olimpija je do konca tretjine prek Mihe Verliča dvakrat zadela okvir vrat. Igralna površina je bila v drugi tretjini mnogo hitrejša, saj so jo očistili, poleg tega pa se je sneženje umirilo.

Koren zapečatil usodo Olimpije
Olimpija je v zadnjem delu lovila izenačenje. Verlič in John Hughes sta zadela le okvir vrat. Uspešnejši je bil na drugi strani mladi slovenski reprezentant Gal Koren, ki je v 52. minuti po hitrem protinapadu povišal na 3:1. "Zmaji" so do konca zaman poskušali preobrniti izid. V zadnji minuti je na klop zadrsal vratar Matija Pintarič, ki se je pred ogrado zaletel v enega izmed sodnikov in za nekaj trenutkov obležal na ledu. K sreči se je vse končalo brez poškodb. Končno razmerje strelov je bilo 43:28 za domače.

Bendik zadel za Jeseničane
Acroni Jesenice
so z enakim izidom (3:1) izgubile v Beljaku. Edini gol za železarje je prispeval Branislav Bendik v 36. minuti. Končno razmerje strelov je bilo 39:31 za Beljačane.