John Hughes je zrežiral preobrat. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Tilia Olimpija
Zmaji so dobro izkoristili tri tekme na domačem ledu. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Antti Pusa
Antti Pusa je izsilil podaljšek. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Celovčani so v Tivoliju povedli v 13. minuti, ko je John Lammers po hitrem protinapadu odbiti plošček poslal v nebranjeni del mreže. Žiga Pance je praktično istočasno premaknil vrata, vendar je sodnik priznal zadetek.

Hughes dvakratni Olimpijin strelec
Olimpija je izenačila v 31. minuti, ko je imela na ledu dva igralca več. Strelec pa John Hughes, ki je po podaji Brocka McBrida matiral Andyja Chioda. Nekaj minut kasneje je Hughes - prav tako ob prednosti igralca več - še drugič matiral Chioda, potem ko je skoraj z mrtvega kota z desne strani poslal plošček pod prečko.

Slalom McBrida za 3:1
Olimpija je tudi v zadnjem delu dobro izkoristila številčno prednost. Ob izključitvi Andreja Zjuzina v 43. minuti je namreč s slalomom skozi obrambo gostov na 3:1 povišal McBride. Gostje so do konca pritiskali za priključek, vendar je obramba na čelu z odličnim vratarjem Jean-Philippom Lamoreuxom vzdržala. Zmaji bodo v petek gostovali pri Medveščaku na "zimski klasiki" odprtega drsališča na Šalati.

Pusa za dve sekundi prehitel sireno
Jeseničani so dočakali prvo zmago v drugem delu. Z 2:1 so slavili v Gradcu. Najprej je Antti Pusa z golom dve sekundi pred koncem rednega dela izsilil podaljšek, v katerem pa ni bilo zadetkov. Pri kazenskih strelih so se bolj izkazali železarji, za katere so zadeli Marjan Manfreda, Jaka Ankerst in Anže Kuralt.