Žiga Grahut je dosegel prvi gol v letošnji sezoni. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Andrej Hebar, Jerry Kuhn in Žiga Pešut
Olimpija je trdno zasidrana na dnu lestvice. Foto: Aleš Fevžer
Jerry Kuhn
Skupno razmerje strelov je bilo 39:27 za Dunaj. Jerry Kuhn je ustavil 38 poskusov. Foto: Drago Cvetanovič
Nov poraz zmajev: tokrat boljši Dunaj

Slaba prva tretjina ni postregla z zadetki. Moštvi sta si priigrali le redke polpriložnosti. Prav v zadnji sekundi prvega dela je Benoit Gratton s komolcem nokavtiral Andreja Hebarja, a je sodniška piščalka ostala nema. Razmerje strelov 12:7 za goste.

Akcija Žige in Žige za vodstvo zmajev
V 27. minuti pa vendarle vodstvo za domače. Gregor Koblar, Žiga Pešut in Žiga Grahut so v protinapadu izigrali domačo obrambo, Grahut pa je nato poslal plošček pod prečko. Malo pozneje je na drugi strani Jonathan Ferland sam pridrsal pred Jerryja Kuhna, a je ta dobil dvoboj na "štiri oči".

Howes in Verlič imela na palici 2:0
Zmaji so bili v 35. minuti blizu povišanju vodstva, a Scott Howes ni izkoristil velike priložnosti. Na drugi strani je v naslednjem napadu zmaje spet rešil Kuhn. Priložnosti so se kar vrstile. Miha Verlič je tako v 36. minuti sam pridrsal pred Matthewa Zabo, vendar mu ni uspelo zabiti gola. Zmaji so nato ob prednosti igralca več oblegali vrata Zabe, ki pa se ni pustil premagati. Razmerje strelov po dveh tretjinah je bilo 17:26 za goste.

Fraser izkoristil številčno prednost
Zadnji del so bolje začeli Dunajčani, za katere je Rafael Rotter izjemno prodrl pred vrata Kuhna, ki pa je nato mojstrsko ustavil njegov poskus. Minuto pozneje je Kuhn le klonil. S strelom po tleh z modre črte ga je matiral Ferland. Gostje so še naprej pritiskali, Justin Keller je z bekhendom zadel prečko. V 51. minuti je Olimpijina obramba še drugič kapitulirala. Ob izključitvi Matevža Ermana je z močnim diagonalnim strelom z desne strani zadel Jamie Fraser.

Jalovi napadi Olimpije z igralcem več
Olimpija je imela nato štiri minute igralca več na ledu, a prednosti ni izkoristila. Zadnja priložnost je prišla slabi dve minuti pred koncem, ko je bil izključen Justin Fletcher. Zmaji so poskusili s šestimi igralci, a neuspešno. 20 sekund pred koncem je bil zaradi držanja palice izključen še Dustin Sylvester, tako da so bili v polju le trije Dunajčani, ki pa so se ubranili.

Tekmeca se bosta znova pomerila že v petek na Dunaju.