Žiga Pance je unovčil številčno prednost zmajev. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Chris D'Alvise
Chris D'Alvise je dosegel drugi zadetek. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jerry Kuhn
Končno razmerje strelov je bilo 42:35. Jerry Kuhn je zbral 32 obramb. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Innsbruck se je Olimpiji upiral 37 minut

Zmaji so povedli že v 2. minuti, ko je ob izključitvi Davida Lindnerja zadel Žiga Pance, ki se je po lepo odigrani akciji sam znašel pred Patrickom Machreichom in ga premagal s polvisokim strelom za desno vratnico. Podal mu je Brock McBride. Toda gostje so kmalu izenačili.

Napaka Ratchucka Olimpijo drago stala
Mike Ratchuck
je v 10. minuti, ko je bil izključen Matevž Erman, plošček pred svojimi vrati dobesedno podal na palico Francisu Lemieuxu, ki je povratno podal do Andreasa Nödla, ta pa je brez težav premagal Jerryja Kuhna. Malo pozneje se je Herbert Steiner sam znašel pred Kuhnom, a je ta njegov poskus ubranil.

Insana ekspresno izničil gol D'Alvisa
Kuhn je bil na pravem mestu tudi v 25. minuti, ko je ubranil zaporedna strela gostujočih napadalcev. V nadaljevanju je Olimpija prevzela pobudo in v 33. minuti še drugič kronala premoč. Po podaji Jana Muršaka je zadel Chris D'Alvise, ki je želel podati nazaj Muršaku, a je Antonin Manavian tako nespretno prestregel plošček, da ga je poslal v lastno mrežo. Toda gostje so izenačili že v naslednjem napadu, ko je Jonathan Insana Kuhna matiral s silovitim strelom z modre črte.

Trije goli Olimpije v minuti in 12 sekundah
Temu je sledil silovit odgovor Olimpije, ki je v minuti in 12 sekundah kar trikrat zatresla mrežo. Najprej je McBride ob igralcu več na ledu izkoristil podajo Muršaka izza gola in zadel iz neposredne bližine. 34 sekund pozneje je Kevin De Vergilio odbiti plošček po podaji Erica Panceta v drugem poskusu spravil mimo vratarja Innsbrucka za 4:2. Piko na i pa je postavil Miha Verlič, ki je bil na pravem mestu po podaji Aleša Mušiča izza gola.

Freeman odgovoril Foxu
V 46. minuti so gostje prek Aarona Foxa znižali na 5:3, vendar je že v naslednjem napadu Scott Freeman po samostojnem prodoru znova povišal na +3. V 55. minuti je Francis Lemieux sam pridrsal pred Kuhna, ki pa se je izkazal s sijajno obrambo. V nedeljo Olimpija gostuje v Gradcu.