Igor Cvetek je z modre črte podal pred gol, kjer se je dobro znašel Matej Hočevar. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Ryan Kinasewich
Ryan Kinasewich je dosegel 17. gol v letošnji sezoni. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Medveščak
Medveščak je še drugič v treh tednih osvojil Tivoli. 18. novembra je bilo 2:1. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Tomi Hafner
Tomi Hafner je v Linzu znižal na 2:1. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Olimpija je povedla v 6. minuti, ko je Jamie Fraser z modre črte podal pred gol, polvisok plošček pa je presenetljivo končal za hrbtom Kristana. Gorenjca v zagrebškem moštvu je nekoliko zmedel Aleš Mušič, ki je stal pred njim. A veselje domačih je bilo kratko, saj je že dve minuti kasneje najnevarnejši "medved" Ryan Kinasewich zadel desni spodnji kot vrat Jeana Philippa Lamoreuxa.

Cvetek se je odkupil za izključitev
V 15. minuti so gostje izkoristili prednost igralca več, potem ko je bil izključen Igor Cvetek. Vjačeslav Truhno je z diagonalnim strelom z desne strani, skorajda z mrtvega kota, mojstrsko zadel za "daljšo" vratnico. Olimpija je kmalu odgovorila, za kar je bil zaslužen Cvetek, ki je podobno kot pri prvem zadetku Fraser poslal plošček pred zagrebška vrata, kjer ga je Matej Hočevar preusmeril za hrbet Kristana.

Truhno hitro izničil vodstvo zmajev
Olimpija je bolje začela drugo tretjino. Mušič se je že po nekaj sekundah sam znašel pred Kristanom, vendar je ta dobil dvoboj. V 28. minuti pa se je zagrebška mreža vendarle zatresla še tretjič. Po obrambi Kristana se je plošček odbil v ogrado od tam pa naravnost na palico Johna Hughesa, ki ga je zadel v zraku in ga poslal pod prečko. Zares mojstrska reakcija Kanadčana. A že manj kot minuto kasneje je Truhno v hitrem protinapadu prav tako mojstrsko zadel desni spodnji kot Lamoreuxa.

"Usodna" 42. minuta
Zadnja tretjina se ne bi mogla začeti slabše za domače. V 42. minuti je namreč Greg Day odbiti plošček poslal med nogami Lamoreuxa v mrežo za 4:3. Le 21 sekund kasneje pa je Tomislav Zanoski povišal na 5:3, potem ko se je plošček po njegovi podaja z desne strani od drsalke Damjana Dervariča odbil za hrbet Lamoreuxa. Kljub dvojnemu šoku so si zmaji priigrali tri velike priložnosti, a se je izkazal Kristan. Končno razmerje strelov je bilo močno v korist gostov - 50:33.

Zdesetkani železarji nudili dober odpor
Že tako oslabljeni Jeseničani so v Linz k vodilnemu moštvu lige odpotovali še brez poškodovanih Jake Ankersta, Anžeta Kuralta, Klemna Pretnarja in Andreja Židana. Kljub temu so se železarji dobro upirali favoritom. Do 57. minute je bilo namreč le 4:2 (Tomi Hafnar in Jure Dolinšek), nato pa sta Daniel Mitterdorfer in Curtis Murphy v razmiku 43 sekund razblinila vse dvome o zmagovalcu. Končno razmerje strelov je bilo 23:14 za domače.