Mika Zibanejad je odločil tekmo v Madison Square Gardnu. Foto: Reuters
Vegas Golden Knights
Hokejistom Vegasa je na tekmi proti New York Rangersom sicer kazalo dobro, a v zadnji tretjini so jih gostitelji povsem nadigrali. Gostje iz Nevade 'veliko jabolko' zapuščajo z 12 zadetki na dveh tekmah. Foto: Reuters
Nikolaj Ehlers
Nikolaj Ehlers je takole prinesel zmago Winnipegu v gosteh proti Minnesoti. Foto: Reuters
Detroit Red Wings
Hokejisti Detroita so s 5:3 premagali Arizono, ki je letos na 13 tekmah zgolj enkrat okusila slast zmage in je z le tremi točkami daleč najslabša ekipa Lige NHL. Foto: Reuters

Hokejisti iz Nevade so tako po petih zaporednih zmagah izgubili še drugič zapored in tretjič v sezoni, potem ko jim je pred tem edini poraz doma prizadejal Detroit (6:3). Na lestvici Pacifiške divizije zasedajo drugo mesto, s tekmo manj za vodilnim Los Angelesom, za katerega igra Anže Kopitar, zaostajajo za tri točke.

Pravzaprav je Golden Knightsom kazalo odlično. Po prvi tretjini so vodili z 1:2, prednost so do zadnje tretjine povečali na +2 (2:4), nato pa so v zadnjih 20 minutah doživeli popoln kolaps sistema in gostiteljem najprej dovolili vrnitev, nato še preobrat. Začelo se je v šesti minuti zadnjega dela srečanja, ko je power play izkoristil Chris Kreider. Slabe štiri minute pozneje je izid po podaji Mike Zibanejada izenačil Pavel Bučnevič.

Rangersi so bili v naletu, zavohali so kri, ves čas so oblegali vrata Maxima Legaca, preobrat jim je končno uspel po izključitvi Colina Millerja. Takrat so unovčili številčno prednost na ledu, Zibanejad je plošček v mrežo poslal s strelom iz zapestja z leve strani. Zmago Newyorčanov je minuto pred koncem s strelom v prazno mrežo potrdil Michael Grabner.