24-letni center iz Cole Harbourja je hitro pokazal, da upravičeno velja za najboljšega hokejista na svetu. Foto: Reuters
Sidney Crosby (Pittsburgh Penguins) in Anders Nilsson (NY Islanders)
Po petih minutah in 24 sekundah tekme je Crosby zabil prvi gol, ki ponazarja vse vrline njegove igre: obramba, pregled, hitrost in učinkovitost. Foto: Reuters
Komentar Aleksandra Ovečkina, v zadnjih letih največjega tekmeca Crosbyja za naziv najboljšega hokejista sveta, a kaj ko je Rus v zadnjih mesecih daleč od ravni izpred leta in več.
Sidney Crosby (Pittsburgh Penguins)
"A si ta prav?" Večina ljubiteljev hokeja se je spraševala, kako dolgo bo potreboval Crosby za vrnitev v pravo formo po skoraj enoletni odsotnosti. Odgovor je prišel v nekaj minutah ... Foto: Reuters
Tim Thomas in Patrice Bergeron (Boston Bruins)
V senci Sidove vrnitve je ostal "Original 6" obračun v Montrealu, kjer je Boston z golom Andrewa Ferenca prišel že do 9. zaporedne zmage. Foto: Reuters

Lani sta David Steckel (Washington) in Victor Hedman (Tampa Bay) z dvema neugodnima naletoma v začetku januarja tako pretresla kapetana Crosbyja, da vse od takrat ni bil nared za igro. Dolgotrajno okrevanje po pretresu možganov in čakanje na prvo pravo tekmo se je obrestovalo, saj se je "Sid the Kid" vrnil točno tja, kjer je nehal. Lani je imel Crosby po 41 tekmah kar 32 golov in 34 podaj, zdaj pa je že na prvi tekmi v sezoni 2011/12 zbral štiri točke.

Prvi gol - šolski prikaz Crosbyjeve igre
NY Islandersi
niso bili kos razigranemu Crosbyju in njegovim Pingvinom, ki so na domačem ledu slavili s 5:0. Veliki šov kapetana, čigar vrnitev je celotna liga spremljala z velikim pričakovanjem, se je začel v 6. minuti. Za golom Marc-Andre Fleuryja (29 obramb za 2. "shutout" sezone) je pobral plošček in ga poslal naprej, plošček mu je na sredini vrnil Pascal Dupuis, nato pa je Crosby zlahka prebil obrambo Otočanov in z bekhendom matiral švedskega novinca v vratih Otočanov Andersa Nilssona, ki je igral šele drugo tekmo v Ligi NHL. Newyorčani so izgubili že 13. zaporedno tekmo v Pittsburghu.

Pittsburgh podoživel vrnitev Lemieuxa
Vzdušje v Pittsburghu je spominjalo na tekmo, ko se je 27. decembra 2000 po 44-mesečni upokojitvi vrnil legendarni Mario Lemieux, sedanji lastnik Pittsburgha, česar se je spomnil tudi Crosby. "To je bil velik trenutek in zdaj imam tudi sam dogodek, ki se ga lahko tako spominjam. Bilo je neverjetno. Presega vse, kar sem si predstavljal, to je nekaj res posebnega," je bil nad sprejemom navijačev Pensov ganjen Crosby.

Prvi center Pittsburgha je prispeval še dve podaji, eno izmed njih ob igri z igralcem več, nato pa je v 43. minuti po odličnem delu v napadalni tretjini še enkrat zadel z bekhendom. S "petardo" so se Pingvini povzpeli na 1. mesto Vzhodne konference in se po točkah izenačili z vodilnima moštvoma lige Chicagom in Minnesoto. Vrnitev, ki bi jo težko bolje opisali!