Kopitar, ki je bil izbran za 3. zvezdo tekme, je že devetič letos odločil tekmo: petkrat z golom iz igre, štirikrat pa pri kazenskih strelih. Foto: Reuters
Joe Pavelski (San Jose Sharks)
Najučinkovitejši ameriški hokejist Joe Pavelski (28 golov), ki se bo s Kopitarjem pomeril tudi v Sočiju, je Slovenca s palico udaril naravnost čez usta, zaradi česar si je deset minut pred koncem prislužil 4-minutno izključitev. Foto: Reuters

Zelo smo potrebovali takšno zmago, da bi prekinili črn niz. "Quickie" je bil brezhiben v obrambi, kar nam je dalo možnost za zmago in svojo priložnost smo izkoristili.

Anže Kopitar po zmagi v San Joseju.

"Kopi" je z domiselnim zadetkom v 38. minuti odločil kalifornijski obračun, a v pestrem večeru je bil slovenski center še izključen zaradi prerivanja, Američan Joe Pavelski mu je s palico razbil ustnico, toda zaradi tega ni izpustil niti ene izmene, čisto ob koncu pa je Hrušičan ob izpraznjenem golu Morskih psov zadel le vratnico.

Konec več črnih nizov Kraljev
Po petih zaporednih porazih in 155 minutah brez gola je Anže Kopitar rešil Kralje nočne more in poskrbel za prvo zmago LA-ja v San Joseju po več kot treh letih oz. devetih zaporednih zmagah Morskih psov za en sam gol. Morski psi so sicer predtem dobili kar šest tekem zapored in imajo zaradi tega v boju za 2. mesto Pacifiške divizije lepih osem točk prednosti pred Kralji.

Stalocku rekord, Quicku "shutout"
Drugi vratar San Joseja Alex Stalock (20 obramb) je med tekmo s 179 minutami nepremagljivosti postavil nov klubski rekord. Stalockov niz je ob izteku 2. tretjine prekinil Kopitar, ki se je dobro znašel, potem ko je podaja Jeffa Carterja spremenila smer. "Kopi" je še ujel plošček, se na hitro ustavil in s palico obšel nemočnega Stalocka. Na drugi strani je pri gostih levji delež opravil ameriški olimpijec Quick, ki je s 23 obrambami prišel do 3. "shutouta" sezone in 28. v karieri.

Po derbijih prvi "brejk" gostov
Z zmago gostov na kalifornijskem obračunu se je končal zmagoviti niz domačih ekip, saj je na zadnjih srečanjih Sharks - Kings kar 15-krat zapored zmagal gostitelj, vključno z lanskim 2. krogu končnice, ki so jo s 4:3 dobili Kralji.