Anže Kopitar je zadel za 2:0 in Los Angelesu pomagal do izjemno pomembne zmage. San Jose je za nameček ostal še brez prvega branilca, Marca-Edouarda Vlasica, ki je moral led poškodovan zapustiti po naletu Jarreta Stolla v prvi tretjini. Foto: Reuters
Milan Lucic
Kanadski hokejist srbskih korenin Milan Lucic je zadel odločilni gol proti Detroitu. Boston se bo v konferenčnem polfinalu udaril z Montreal Canadiensi. Foto: Reuters
Sergej Bobrovski
Vratar Columbusa Sergej Bobrovski je imel na tekmi s Pittsburghom polne roke dela, zbral je kar 48 obramb, a to ni bilo dovolj za zmago (3:1). Foto: Reuters
Kingsi zaostanek v seriji znižali na 2:3
Kopitar med strelci ob zmagi nad San Josejem

Kralji so bili prepričljivo boljši nasprotnik, še posebej je bil učinkovit vratar Jonathan Quick, ki je na prvih treh tekmah, ki jih je Los Angeles izgubil v seriji, prejel kar 16 zadetkov, tokrat pa je svojo mrežo ob 30 obrambah ohranil nedotaknjeno. Prvi gol je zadel Tyler Toffoli, ki je bil mož odločitve na 4. tekmi v Staples Centru. 22-letni Kanadčan se je po podaji Tannerja Pearsona odlično znašel, iz igre je vrgel Jamesa Shepparda in s hitrim strelom zadel za 0:1.

Vodstvo je v 13. minuti podvojil Kopitar. Hrušičan je zadel iz protinapada, potem ko je Quick sijajno posredoval po strelu Tomasa Hertla. Dustin Brown je sprožil z desne strani, Antti Niemi je plošček izbil, a le do najboljšega slovenskega hokejista, ki je hladnokrvno iz bližine zaključil za 0:2. Zadnji žebelj v krsto San Joseja je po zgolj 22 sekundah druge tretjine zabil Jeff Carter, ki je s pomočjo branilca gostiteljev Brada Stuarta zadel za končnih 0:3. Šesta tekma serije bo v noči iz ponedeljka na torek v Staples Centru.

Boston pripravljen na starega tekmeca
Zmage so se veselili tudi v Bostonu, kjer so Bruinsi zlahka izločili Detroit. Gostje, ki so prvo tekmo v TD Gardnu dobili, so tako klonili še četrtič zapored in bodo morali na morebitni Stanleyjev pokal počakati vsaj še leto dni. Boston je pot do zmage začel tlakovati v 4. minuti, ko je neodločnost v obrambi Detroita izkoristil Loui Eriksson in iz bližine zadel za 1:0. Detroit je izid poravnal v igri z igralcem več, ko je odbiti plošček v mrežo pospravil Pavel Dacjuk. Tik pred koncem druge tretjine je z bliskovitim strelom z razdalje 'kosmatince' v novo vodstvo popeljal hrust iz Trenčina Zdeno Chara. Do konca tekme so padli še trije zadetki: najprej je iz bližine za 3:1 zadel Milan Lucic, kanček upanja je Detroitu z zadetkom v 57. minuti prispeval Henrik Zetterberg, vse dvome o zmagovalcu pa je 16 sekund pred koncem s strelom v prazno mrežo razblinil Jarome Iginla. Boston se bo v konferenčnem polfinalu udaril s starim tekmecem Montrealom.