Anže Kopitar je v 12. minuti tekme pridrsal okoli vrat, kjer ga je pričakal branilec Ryan Reaves in ga pokosil s komolcem v glavo. AK11 je padel in s težavo prišel do klopi. Po 1. tretjini je ostal v slačilnici, kjer je šel skozi protokol za pretres možganov. Foto: AP
Anže Kopitar (Los Angeles Kings) - Alex Steen (St. Louis Blues)
Prvi center Kraljev je na 12 tekmah v tej sezoni dosegel štiri gole. Pred poškodbo v St. Louisu pa je imel v 4. minuti izredno priložnost ob igralcu več, a ga je gola oropal Jake Allen. Foto: AP

Trener Los Angelesa Darryl Sutter je po tekmi povedal, da se Kopitar počuti bolje, vendar zdravniška služba vseeno preiskuje, ali je najboljši slovenski hokejist dobil pretres možganov.

Kopitar je eden izmed najbolj "železnih" hokejistov v Ligi NHL, saj je igral na 695 od 716 tekem, odkar je debitiral v sezoni 2006/07.
Enroth zaklenil vrata LA-ja
Kralji so premagali St. Louis s 3:0, kar je njihova osma zmaga na zadnjih devetih tekmah. V vodstvo jih je v 36. minuti popeljal Jeff Carter, ob koncu tekme pa sta zadela še Tanner Pearson in Trevor Lewis. Rezervi vratar Los Angelesa Jhonas Enroth je začel drugo tekmo sezone in ustavil vseh 24 strelov in šestič v karieri ohranil svojo mrežo nedotaknjeno.
Enroth je poleti s Kralji podpisal enoletno pogodbo. Lani je branil pri Buffalu in Dallasu. Enroth je bil med vratnicama tudi 22. oktobra v zmagi Los Angelesa nad San Josejem s 4:1. Takrat je zbral 39 obramb. Na drugi strani je Jake Allen obranil 31 strelov, kar pa ni pomagalo St. Louisu, da ne bi doživeli prvega poraza v štirih tekmah in prvega v šestih tekmah na domačem ledu.

ST. LOUIS - LOS ANGELES 0:3
Carter 36., Pearson 56., Lewis 60.

Kopitar: 2 strela v okvir, 1 blokiran, ukraden plošček in blokada, sodniški meti 2/4 v 8 izmenah za 5:04 igre.
BOSTON - DALLAS 3:5
NY ISLANDERS - NEW JERSEY 2:1
NY RANGERS - WASHINGTON 5:2
MONTREAL - OTTAWA * 1:2
DETROIT - TAMPA BAY 2:1
COLORADO - CALGARY 6:3
EDMONTON - PHILADELPHIA 4:2
SAN JOSE - COLUMBUS 2:5