Brad Marchand je z januarskim strelskim izbruhom že postal prvi strelec Bostona, ki je v prvih mesecih močno pogrešal njegove gole. Foto: Reuters
Joe Pavelski (San Jose Sharks)
Drugi vroči napadalec tega trenutka je ameriški olimpijec Joe Pavelski, ki je z dvema goloma odločil dvoboj San Jose - Calgary 3:2. Drugi Joe Morskih psov je na zadnjih 20 tekmah dosegel 18 zadetkov. Foto: Reuters
trener John Tortorellla in Ryan Kesler (Vancouver Canucks)
Trener Vancouvra John Tortorella je bil zaradi incidenta na sobotni tekmi s Calgaryjem suspendiran za 15 dni, zaradi česar bo "Torts" izpustil kar šest tekem Canucksov in za ta čas ostal brez plače. Trener Flamsov Bob Hartley je bil kaznovan s 25 tisoč dolarji globe. Foto: Reuters

Jezični 25-letni Kanadčan je prvič udaril v 13. minuti, ko je ob igralcu manj poskrbel za potezo večera v Ligi NHL. Ob "power-playju" so se Kralji zapletli, Brad Marchand pa se je zapodil v protinapad, med katerim je najprej iz tira vrgel kanadskega olimpijca Drewa Doughtyja, zatem ena na ena preigral še slovenskega olimpijca Anžeta Kopitarja, nato pa matiral ameriškega olimpijca Jonathana Quicka. Izredna poteza napadalca, ki je slabo začel sezono in tako tudi padel iz vseh kombinacij za Soči, zadnje dni pa je med najbolj vročimi napadalci lige, saj je na štirih tekmah dosegel že šest golov.

40. točka Kopitarja ob izenačenju
Pet minut zatem se je branilec Torey Krug maščeval za siloviti nalet, katerega žrtev je bil nekaj minut predtem. Z "bombo" je 22-letni Američan podvojil zasluženo vodstvo Bruinsov, ki so v 1. tretjini dodobra nadigrali goste. Ti so se po premoru le prebudili in začeli loviti izenačenje. V 25. minuti je po podaji Mika Richardsa izza gola s prvim golom v sezoni znižal veteran Willy Mitchell. Pritisk Kraljev je sredi 3. tretjine prinesel igro 4 na 3, ko je po dobri kombinaciji celotne četvorke Richards - Kopitar - Doughty izenačil Jeff Carter. Za Kopitarja je to bila 27. podaja sezone. Tako je na 50. tekmi prišel do 40. točke sezone 2013/14, s čimer je tudi letos najučinkovitejši hokejist LA-ja.

Izenačenje zdržalo pičlih 18 sekund
A izid 2:2 je zdržal le 18 sekund, ko so Kalifornijci še proslavljali izenačenje, je razigrani napad Patrica Bergerona že zrežiral zmagoviti gol, ki ga je iz desnega kroga v slogu ostrostrelcev dosegel igralec večera Marchand. Kosmatinci so tako utrdili vodstvo v Atlantski diviziji, medtem ko Kralji vse bolj zaostajajo za vodilnim dvojcem Pacifiške divizije, kar pomeni, da bi šli v končnici brez prednosti domačega igrišča. Popravni izpit za Kopitarja in tovariše bo že v torek, ko bodo gostovali v Columbusu.