Boston je
Boston je "pometel" s Torontom v miniseriji, drugo tekmo je dobil po zaslugi vratarja Tuukke Raska, ki je med tekmo ubranil 42 strelov, nato pa še vse tri kazenske strele. Za sladko zmago Bruinsov je poskrbel David Krejči. Foto: Reuters

Slovenski center je prejel plošček v svoji tretjini in z že videno lobpodajo je na sredini hitro poiskal Mariana Gaborika, ki je izkoristil solo in matiral vratarja Roberta Luonga za končnih 3:1. Za Kopitarja je bila to šele četrta podaja v sezoni, za Slovaka pa šele tretji gol.

Zaradi slabših predstav je bila naveza Gaborik - Kopitar, ki je pod oznako "Gabotar" tako navduševala ob šampionskem pohodu 2014, letos razbita, a tokrat sta Slovenec in Slovak spet združila moči za vrhunec tekme med Florido in Los Angelesom.

Posrečen drugačen način podaje
"Ko sem prejel plošček v obrambni tretjini, sem videl, da ima Gaborik nekaj hitrosti in sem pomislil na drugačen način podaje. Domislil sem se visoke podaje, da bi plošček padel pred njega. Skušal sem poskrbeti, da ne bi bilo preveč ob strani, s čimer bi ga lahko branilec odrezal. Očitno se je dobro razpletlo,"
je Kopitar podrobno opisal akcijo, pri kateri se je plošček odbil od ograde proti golu, s čimer je imel Gaborik nedosegljivo prednost pred branilcem Brianom Cambellom in se je lahko nemoteno posvetil obračunu iz oči v oči z Luongom.

V nedeljo v napačno, tokrat v pravo mrežo
"Če sem odkrit, me pri Kopitarju nič ne preseneča,"
je bil nad potezo večera navdušen tudi letošnji prvi golgeter Kingsov Tyler Toffoli, ki je z 11. golom sezone v 8. minuti prinesel vodstvo. Panterji so izenačili prek 1. centra Sashe Barkova ob igralcu več v 26. minuti, ko mu je strel pripravil legendarni Jaromir Jagr. Kralji so odgovorili v 38. minuti, ko je tudi z nekaj sreče do bekhandstrela prišel branilec Alec Martinez. "Na srečo sem tokrat zadel pravo mrežo in ne lastne," se je Američan spomnil nedeljskega avtogola, ki je Carolini prinesel odločilni gol.

Tekme 23. novembra:
FLORIDA - LOS ANGELES 1:3
Barkov 26.; Toffoli 8., Martinez 38., Gaborik 42. (podaja Kopitar).

Četrta podaja Kopitarja v sezoni (11. točka/21 tekmah), +1, po 2 zgrešena in blokirana strela, 2 naleta, buliji 9/23 (39%), 24 izmen za 21:19 igre.

BUFFALO - ST. LOUIS 1:2
NY RANGERS - NASHVILLE 3:0
PHILADELPHIA - CAROLINA 3:2 - v podaljšku
WASHINGTON - EDMONTON 1:0
TORONTO - BOSTON 3:4 - kazenski streli
WINNIPEG - COLORADO 1:4