Martin Jones je prava vratarska senzacija Lige NHL: sedem tekem in sedem zmag, trikrat zaklenjena vrata ter nora statistika: 97,1 odstotka ubranjenih strelov in 0,85 prejetega gola na tekmo. Foto: Reuters
Los Angeles Kings
Los Angeles pred božičem čakata še dve domači tekmi: najprej v soboto s Coloradom in v ponedeljek z Dallasom. Foto: Reuters

23-letni Kanadčan je tako dobil tudi sedmo tekmo v Ligi NHL, na kateri je začel v vratih Kingsov, a je po golu Patricka Marleauja v 58. minuti bil prikrajšan za četrto nedotaknjeno mrežo. A tolažba je lepa, saj je prišel do prve točke: v 32. minuti je namreč na papirju 3. vratar Kraljev za svojimi vrati imenitno prevaral nasprotnika, podal za hrbet Slavi Vojnovu, ki je z dolgo podajo na drugi modri črti našel Tylerja Toffolija in mladi ostrostrelec je zadel za 2:0.

Ko podajo doseže tudi vratar
Pri ostalih golih Los Angelesa je imel prste vmes udarni Kopitarjev napad, pri čemer je Anže sicer ostal brez točk, zato pa sta se med strelce vpisala tako Jeff Carter kot Dwight King. Mrežo Anttija Niemija je v 26. minuti s strelom od daleč načel branilec Alec Martinez, pri čemer je ravno Kopitar zastrl pogled finskemu vratarju v vratih Morskih psov. Sharksi so do častnega gola prišli, ko sta Logan Couture in Marleau izigrala Kopitarjev napad in vendarle ukanila pokritega Jonesa (31 obramb).

najboljše obrambno moštvo lige
Na zadnjih 13 obračunih kalifornijskih tekmecev v Los Angelesu je San Jose slavil le enkrat in še to po kazenskih strelih. Kralji so trenutno eno najbolj vročih moštev Lige NHL, saj so dobili 8 od zadnjih 9 tekem, med tem nizom pa postali tudi najboljše obrambno moštvo lige, saj prejemajo samo še 1,86 gola/tekmo. V močni Pacifiški diviziji vodi Anaheim s točko naskoka pred čezmestnim tekmecem Los Angelesom, medtem ko ima San Jose s tekmo manj še štiri točke manj.