Wayne Simmonds je vse tri gole dosegel iz neposredne bližine vrat Rangersov. Foto: Reuters
Wayne Simmonds (Philadelphia Flyers) - Henrik Lundqvist (NY Rangers)
Vratarski dvoboj je gladko pripadel Stevu Masonu, Henrik Lundqvist pa bo že nocoj dobil priložnost, da se oddolži. Foto: Reuters

Šesta tekma serije med Letalci in Rangersi se je končala s 5:2, ob čemer je bilo po 40 minutah že 4:0 za gostitelje, pri katerih je s tremi goli blestel Wayne Simmonds, v vratih pa je napade "modrosrajčnikov" uspešno krotil Steve Mason (36 obramb). Na drugi strani je bil Henrik Lundqvist zamenjan pred zadnjo tretjino, ko so gostje tudi omilili poraz.

Letalci niso popuščali
"Nismo še bili pripravljeni končati nastopov. Zavedali smo se položaja, v katerem smo bili. Za takšne tekme si še posebej odločen in motiviran. Ohranjali smo pritisk na tekmeca. Dobili smo druge, tretje, tudi četrte priložnosti. Nismo popuščali, in to je bila razlika," je po tekmi povedal Kanadčan Simmonds, ki je kot prvi newyorškemu čuvaju mreže Henriku Lundqvistu zabil tri gole na tekmi končnice.

Flyersi so izenačili polfinale Metropolitanske divizije na 3:3 in tako izsilili sedmo tekmo v New Yorku, ki bo odigrana že nocoj.

Velika zmaga ali konec sezone za AK11?
V nočnih urah četrtka po slovenskem času bosta odigrani tudi dve preostali sedmi tekmi v Denverju (Colorado - Minnesota) in San Joseju, kjer bo Anže Kopitar s Kralji skušal postati četrto moštvo v zgodovini Lige NHL, ki mu je uspelo napredovati po zaostanku z 0:3 v zmagah.