Roman Tomas je dosegel dva zadetka. Foto: EPA

Beljak je odlično začel serijo proti branilcem naslova, vodil je z 2:1 v zmagah, nato pa v nedeljo nesrečno izgubil četrto tekmo doma v podaljšku.
Rdeči biki so dobili zalet in tudi na šesti tekmi povedli. V 48. minuti je zadel Ben Walter. Tri minute zatem je z močnim strelom izenačil Peter Robin Weihager. Veselje gostitelje se še ni poleglo, ko je 22 sekund po izenačenju Salzburg dosegel odločilni zadetek. Po strelu Johna Hughesa je palico pred vrati mojstrsko podstavil Brett Streling.

Salzburg je že postal avstrijski prvak, saj je edina avstrijska ekipa v finalu Lige Ebel. Linz je izgubil šesto tekmo proti Znojmu z 2:5. Črna krila so delala velike napake v obrambi, kar so Čehi s pridom izkoriščali. Dvakrat je zadel Roman Tomas. Po koncu tekme je 4.865 gledalcev z aplavzom in stoječimi ovacijami pospremilo svoje ljubljence, ki so razočarani končali sezono.

Prva tekma finala bo prihodnji petek v Salzburgu. Igrali bodo na štiri zmage.