Prvič je v rdečem dresu zaigral napadalec Dejan Žemva. Zaradi poškodb so manjkali vratar Žan Us, David Sefič in Miha Brus. Po vrnitvi iz Francije sta počivala mlada reprezentanta Marko Tarman in Gašper Glavič.

Gostje so povedli 16 sekund pred koncem prve tretjine, ko je Christian Ban izkoristil prvo prednost Bregenzerwalda v igri z igralcem več. Po pol ure igre je Urban Sodja podal do Jureta Dolinška, ki je pridrsal pred vrata gostov, plošček pa se je po njegovem strelu vratarju Viktorju Scherriebleju med nogama skotalil prek golove črte. V 38. minuti je Miha Pesjak prišel do ploščka v napadalni tretjini ter po hitri in enostavni akciji meril prek leve rame Scherriebleja za prvo vodstvo Jesenic na tekmi.

Gostje so v zadnji tretjini skušali izenačiti, ob koncu srečanja so poskusili še brez vratarja in s šestim igralcem v polju. Jeseničani so se dokopali do ploščka in Sašo Rajsar je s strelom v prazno mrežo 55 sekund pred koncem postavil končni izid. Razmerje v strelih na vrata je bilo 26:33.