To je bil že enajsti zaporedni poraz Ljubljančanov v razširjenem avstrijskem prvenstvu, s čimer so dosegli nov negativni klubski rekord. Pričakovano tudi tokrat med maloštevilničnimi navijači niso manjkali pozivi k odstopu trenerja Fabiana Dahlema, občutki pa so bili še slabši po prvi tretjini, ki so jo gostje dobili z 0:3. Gostje so povedli že v tretji minuti, pozneje pa brez težav nadzorovali potek dvoboja. Domači so bili redko nevarni, še najlepšo priložnost so imeli, ko je šel vratar tekmecev za gol, toda nikogar izmed domačih ni bilo pred vrati, da bi izgubljeni plošček potisnil v mrežo. Na 2:0 so Čehi povišali po hitrem protinapadu, zadnji gol v prvem delu pa so dosegli po uigrani akciji ob številčni prednosti.

Druga tretjina prava spodbuda za zmaje
Nadaljevanje je bilo z ljubljanskega vidika boljše, pred vrati Tomaša Fucika pa več dogajanja. Toda nekaj nevarnejših poskusov je ukrotil, klonil pa na polovici tekme, ko se je po strelu Nika Pema plošček odbil od njegove drsalke in končal v mreži za znižanje izida. Anže Ropret pa je imel nekaj minut zatem ob igralcu več lepo priložnost, toda z enega metra meril prek vrat. Napako pa je kmalu popravil Gregor Koblar, po zadetku v 38. minuti pa so se domačim spet odprla vrata do morebitnega preobrata.

Pucher odločil dvoboj
Vratar domačih Oliver Roy je z nekaj odličnimi obrambami v zadnjem delu ta vrata dolgo držal odprta, priložnost za izenačenje pa je imel Miha Logar v 50. minuti; toda potem ko so ga tekmeci nepravilno ustavljali ob prodoru, ni izkoristil kazenskega strela, ubranil ga je drugi češki vratar Patrik Nechvatal. Zmaji svoje priložnosti niso izkoristili, gostje pa: ob igralcu več je Roya premagal Peter Pucher in odločil dvoboj. Domačim je sicer v zadnji minuti, ko so potegnili vratarja iz gola in igrali s šestimi v polju, še uspelo znižati, za kaj več pa jim je zmanjkalo časa.

Na Bolzano zastonj!
V Ligi Ebel imajo zgoščen praznični urnik, prihodnji teden bodo na sporedu trije krogi, že v torek pa tudi nova domača tekma za zmaje, tekmec bo Bolzano, vstop pa bo takrat kot darilo navijačem praznično brezplačen.