Jani Brajkovič je pred dvema letoma v velikem slogu zmagal na tej dirki. Takrat je ugnal tudi Alberta Contadorja. Foto: EPA

Durbridge, svetovni prvak v kronometru do 23 let, je na 5,7-kilometrski dolgi ravninski trasi v centru Grenobla slavil s sekundo prednosti pred prvim favoritom Britancem Bradleyjem Wigginsom, medtem ko je tretje mesto pripadlo Ukrajincu Andriju Grivku.

Durbridge ostal brez besed
"Sem brez besed. Želel sem si preboj med najboljših pet, nisem pa pričakoval zmage. Skupna razvrstitev ni moj cilj, čeprav bom seveda skušal zadržati rumeno majico. Poleg prologa sem se pred začetkom dirke spogledoval še s četrtkovim kronometrom," je bil presrečen Durbridge, ki je priznal, da je imel tudi malo sreče, saj je vozil še v suhem vremenu, pozneje pa je začelo deževati. Lanski zmagovalec Tour de Francea, Dauphine služi kot generalka za Tour, Avstralec Cadel Evans je bil deveti.

Od treh Slovencev se je najvišje uvrstil Kristijan Koren (40.). Jani Brajkovič je bil 45., Borut Božič pa 147.

Kumpu VN Južne Koroške
Slovenski kolesar Marko Kump je dobil dirko za VN Južne Koroške v avstrijskem Velikovcu. V zaključnem sprintu ubežne skupine je premagal Italijana Giuseppeja De Mario in Švicarja Oliverja Hofstetterja. Slovenski uspeh je dopolnil Luka Mezgec s petim mestom. Jan Polanc je bil 15., Jure Golčer pa 18.