Jani Brajkovič
Kraljevska etapa pripadla Estoncu

Etapa iz Nove Gorice na Golte je bila v zadnjih kilometrih zelo zahtevna, saj so morali kolesarji premagati 14 km dolg vzpon, zadnja dva kilometra sta imela 23-odstotni naklon. Skupaj so prekolesarili štiri vzpone oz. kar 3460 višinskih metrov.

Drugo mesto je z zaostankom 36 sekund osvojil Avstralec Jack Haig (Orica GreenEdge), tretje Kolumbijec Egan Arley Bernal (Androni Giocattoli), ki je zaostal 50 sekund. Z najboljšimi sta v cilj prišla tudi Jure Golčer (Adria Mobil) in Jani Brajkovič (slovenska reprezentanca), ki sta zaostala malce več kot minuto.

Luka Pibernik (Lampre Merida) je končal na 17. mestu, 19. pa je bil Hrvat v dresu Adrie Radoslav Rogina.

V skupnem seštevku ima Taaramäe 36 sekund prednosti pred Haigom in 50 pred Bernalom. Najboljši Slovenec je Golčer na petem mestu, zaostaja minuto in sekundo. Jan Tratnik je novi nosilec majice za najboljšega hribolazca.

V ubežni skupini, ki se je izoblikovala po 17 kilometrih, je bil najprej Tratnik, nato pa še Jon Božič, ki je bil aktiven že v četrtek. Po 58 kilometrih je skupino sestavljalo pet kolesarjev, ki so prikolesaril do petih minut prednosti. Na Črnem vrhu je odpadel Božič, na predzadnjem vzponu dneva na Črnivec pa je Tratnik še pobral največje število točk. Nato je ubežna skupina razpadla, ko se je začel vzpon na Golte, pa je bilo bega dokončno konec.

Devet kilometrov do cilja so se začeli prvi napadi, Kolumbijec Rodolfo Torres Agudelo je s skokom še razredčil skupino, iz te so se izluščili najboljši. Estoncu je v zadnjih kilometrih pomagal klubski kolega Pavel Kočetkov, družbo jima je delal Haig, Kočetkov je dva kilometra pred ciljno črto omagal, Taaramäe pa je v svojem ritmu nadaljeval do etapne zmage.

Cavendish že odstopil
Cilja v Novem mestu ne bo videl prvi zvezdnik letošnje dirke Britanec Mark Cavendish, ki ni prišel do cilja na Golte.