Chris Froome bo skupaj z Albertom Contadorjem eden izmed glavnih favoritov za zmago na Touru. Lani dirke po Franciji nista končala, saj sta se po padcih poškodovala. Ob njima v krog favoritov sodita še lanski zmagovalec Vicenzo Nibali in zmagovalec Gira Nairo Quintana. Foto: Reuters

Zadnjo, 170,9 km dolgo etapo, je sicer dobil Juan Jose Lobato iz ekipe Movistar. Španec je v sprintu, ki se je končal rahlo v navkreber, premagal Nemca Johna Degenkolba in Francoza Sylvaina Chavanela. Bole je bil na dirki po Andaluziji že dvakrat tretji, temu je zdaj dodal še četrto mesto. V skupni razvrstitvi je Bole osvojil 74. mesto. Jani Brajkovič je dirko končal v soboto, ko ni prišel do cilja četrte etape.

Froome je ciljno črto prečkal na šestem mestu, s katerim je ubranil skupno vodstvo pred najbližjim zasledovalcem Špancem Albertom Contadorjem, ki je bil na zadnji etapi deveti. Frooma in Contadorja sta v skupni razvrstitvi na koncu ločili dve sekundi, tretji Španec Benat Intxausti je zaostal 2:11 minute.

Tokratni dvoboj je za dve sekundi dobil zmagovalec Toura 2013 Froome, predtem pa je Contador za osem sekund dobil medsebojno primerjavo v kronometru in prvo gorsko etapo, kjer je Britanca ugnal za 19 sekund. Froome je nato dobil sobotno etapo na Alto de Allanadas, kjer si je na 20-odstotnem klancu privozil 29 sekund prednosti pred Špancem. "Sem sem prišel preverit noge in pogledati, kako se počutim. To, da sem dobil sobotno etapo in prevzel vodstvo v skupnem seštevku, je zame kar neverjetno," je na koncu dejal Froome.

Prva letošnja zmaga Mezgeca
Luka Mezgec
je v drugi etapi dvodnevne francoske dirke du Haut Var-matin osvojil prvo mesto. Član ekipe Giant-Alpecin je vpisal prvo zmago v sezoni 2015, po 194,7 kilometra s startom in ciljem v Draguignanu je dobil sprint manjše skupine. Skupne zmage se je veselil Nizozemec Ben Gastauer, zmagovalec prve etape.