Julian Arredondo se je veselil uspeha kariere. Foto: EPA
Nairo Quintana
Nairo Quintana je blizu skupni zmagi na Giru. Foto: EPA
Nairo Quintana in Fernando Alonso
Quintani je čestital tudi dirkač formule ena Fernando Alonso, ki si želi kupiti kolesarsko moštvo leta 2015, potem ko se ni dogovoril z baskovskim moštvom Euskaltel Euskadi. Foto: EPA
Giro popolnoma v znamenju Kolumbijcev

Kolesarje je čakal pekel v Dolomitih, premagati so morali prelaze San Pellegrino (1918 m, 11 km vzpona), Redebus (1457 m) in zaključni vzpon v Valsugano oz. Rigufio Panarotto. Ciljni vzpon je bil dolg kar 16,2 km (povprečeni naklon klanca je bil osemodstoten).
Najprej sta neuspešno napadla Thomas De Gendt in Franco Pellizotti. Arredondo je imel največ moči v skupini ubežnikov, za odločilni napad se je odločil štiri km pred ciljem in se veselil uspeha kariere. Drugo mesto je zasedel Fabio Duarte Arevalo, ki je zaostal za 17 sekund, tretji je bil Irec Philip Deignan.
Evans veliko izgubil
V skupini favoritov je Quintana zlahka nadzoroval tekmece. V zadnjem kilometru je napadel junak etape na Plan di Montecampione Fabio Aru, a je Quintana prišel v cilj tik za njim. Cadel Evans je imel znova slab dan na strmih klancih, pet km pred ciljem mu je zmanjkalo moči. Izgubil je štiri minute in 24 sekund in s tretjega mesta je padel na deveto v skupnem seštevku. Na tretjem mestu je zdaj odlični Francoz Pierre Rolland.

Od slovenskih kolesarjev je bil najbolje uvrščen Jan Polanc (Lampre-Merida), ki je bil 39. (+ 6:47), medtem ko sta Borut Božič (Astana) in Luka Mezgec (Giant-Shimano) na cilj prišla z glavnino na 137. in 138. mestu in s polurnim zaostankom.
Ulissi zaradi bolezni odstopil
Kolesar Lampreja Diego Ulissi, ki je na Giru v prvih dveh tednih zbral dve etapni zmagi in eno drugo mesto, je zaradi bolezni odstopil.

"Zadnji dve etapi sem se mučil in komajda med zadnjimi pripeljal do cilja, danes pa zaradi bolečega grla in povišane temperature nisem mogel sesti na kolo. Razočaran sem, a v sezoni imam še kar nekaj ciljev, ki jih bom poskušal izpolniti. Eden izmed njih je tudi svetovno prvenstvo v Španiji," je dejal Ulissi, nekdanji zmagovalec Dirke po Sloveniji, ki naj bi po zagotovilih organizatorjev nastopil tudi na letošnjem slovenskem krogu.