Thor Hushovd se je veselil že druge etapne zmage na letošnji Dirki po Poljski. Foto: EPA

Norvežan se je veselil zmage tudi v tretji etapi. Drugi je bil Francoz Matthieu Ladagnous (FDJ), tretje mesto pa je zasedel Italijan Daniele Ratto (Cannondale). Mezgec (Argos Shimano) je v cilj 160,5 km dolge etape Nowy Targ-Zakopane prikolesaril tik za najboljšimi. V četrti etapi je končal na sedmem mestu.

Grega Bole (Vacansoleil) je zasedel 49. mesto, Simon Špilak (Katjuša) je bil 70., Robert Vrečer (Argos Shimano) pa 94. S časom zmagovalca etape je v cilj prišlo 37 prvouvrščenih kolesarjev.

V skupnem seštevku je vodstvo prevzel Španec Jon Izaguirre Insausti, ki je prejel desetsekundni bonus in je za sekundo prehitel Poljaka Rafala Majko (Saxo Tinkoff), tretji s petimi sekundami zaostanka pa je Kolumbijec Sergio Luis Henao Montoya (Sky). Od Slovencev je najboljši Vrečer, z zaostankom 27 minut in 43 sekund zaseda 49. mesto.
Breschel za las hitrejši od Marka Kumpa
Marko Kump (Saxo) je na drugi etapi kolesarske Dirke po Danski zasedel drugo mesto, v skupni razvrstitvi pa je četrti. Na današnji preizkušnji med krajema Ribe in Sonderborg v dolžini 175 km je slavil Danec Matti Breschel (Saxo), skupno pa vodi njegov rojak Magnus Cort Nielsen (Cult Energi). Kump zaostaja 11 sekund.