Do konca Dirke po Pekingu sta še dve etapi. Foto: EPA

V ciljnem šprintu 176 dolge etape je imel več moči le Američan Tyler Ferrar. Mezgec se je v skupnem seštevku prebil s 26. mesta na šesto.

V skupnem seštevku je vodstvo obdržal Belgijec Philippe Gilbert.

Wallaysu klasika Pariz - Tours
Belgijec Jelle Wallays je zmagal na zadnji evropski večji dirki sezoni, enodnevno klasiko Pariz - Tours, potem ko je član ekipe Topsport Vlaanderen-Baloise po 237,5 kilometrih v sprintu premagal Francoza Thomasa Voecklerja, s katerim sta skupaj premagovala zadnje kilometre. Tretji je bil Belgijec Jens Debusschere (Lotto-Belisol). Slovencev ni bilo na štartu. To je prvi večji uspeh za 25-letnega Belgijca v profesionalni karieri.

Koren drugi v Montevegliu
Slovenski kolesar Kristijan Koren (Cannondale) se je izkazal na dirki Gran Premio Bruno Beghelli, ki šteje za točke evropske serije, na kateri je osvojil drugo mesto. Po 186,6 kilometra dirke od Monteveglia do Monteveglia je bil od Korena boljši le Italijan Valerio Conti (Lampre), tretje mesto je osvojil Rus Ilnur Zakarin (RusVelo).