Peter Sagan se je veselil druge etapne zmage na letošnji Dirki po Švici. Foto: EPA
Thibaut Pinot
Junak vzpona na ledenik Rettenbach Thibaut Pinot je zanesljivo ohranil rumeno majico. Foto: EPA
Mohorič dolgo časa na čelu ubežnikov

Po 193,1 kilometra od Wila do Biela je član ekipe Tinkoff-Saxo, ki je že dobil tudi tretjo etapo, v šprintu glavnine ugnal Belgijca Jürgena Roelandtsa in Norvežana Alexandra Kristoffa.

Etapo je zaznamoval eden izmed petih slovenskih predstavnikov na švicarski dirki. Nekdanji svetovni prvak v konkurenci mladincev in mlajših članov Matej Mohorič iz ekipe Cannondale-Garmin je bil eden izmed četverice ubežnikov. Glavnina je ubežnike ujela kilometer pred ciljem. Na koncu je bil v etapi najboljši Slovenec Božič, kolesar Astane, ki je v času zmagovalca osvojil deveto mesto.

Pinot ima v skupnem seštevku 42 sekund prednosti pred Britancem Geraintom Thomasom in 50 sekund zaloge pred najvišje Simonom Špilak, ki je bil danes 15., za Saganom je zaostal sedem sekund.