Chris Froome je za zdaj upravičil vlogo favorita na letošnji Dirki po Franciji. Foto: Reuters
Alberto Contador
V sivem povprečju se je tokrat izgubil tudi Alberto Contador in si privozil skorajda dvominutni zaostanek za rumeno majico. Foto: Reuters
Froome v 8. etapi deklasiral konkurenco

m Touru in prvi vrgel tekmecem rokavico.
28-letni britanski kolesar je na krilih prav tako fantastične moštvene predstave svoje ekipe Skya že na prvi gorski etapi letošnje Dirke po Franciji pokazal odlično formo in po pobegu pet kilometrov pred ciljem prepričljivo prišel do druge etapne zmage na Touru v svoji karieri ter oblekel tudi rumeno majico. Lani je slavil na sedmi etapi od Tomblaina do La Planche des Belles Filles.

"Imamo rumeno majico, moramo jo ubraniti"
"Za zdaj se mi uresničujejo sanje. Bili smo pod pritiskom. Smo šele v prvem tednu, pred nami sta še dva tedna, ampak zdaj imamo rumeno majico, ki jo moramo ubraniti. Zares si ne bi mogel želeti kaj več," je bil v cilju zadovoljen Froome.
Porte povlekel Frooma do zmage
Dolgo je sicer na osmi etapi vodil Nairo Quintana, prvi tudi prišel na 2001 meter visok Col de Pailheres in si privozil skorajda minuto prednosti, a v zaključku ni mogel slediti tempu Frooma in zlasti njegovega moštvenega kolega Richieja Porta, ki je ob zadnjem vzponu "povlekel" Frooma in druge favorite do Quintane. Porte je na koncu na drugem mestu zaostal 51 sekund, tretji Alejandro Valverde pa minuto in osem sekund. Edini preostali slovenski kolesar Kristijan Koren (Cannondale) je osvojil 120. mesto, zaostal 29:12, v skupnem seštevku pa je na 80. mestu (+35:21).

Peklenska vročina, v nedeljo pekel na vzponih
Dodobra se je premešal tudi skupni vrstni red, prva deseterica je na moč podobna izidom današnje etape. Vodi Froome pred Portom in Valverdejem. Temperature na današnji preizkušnji so presegle 30 stopinj Celzija. V nedeljo čaka kolesarje še težja etapa (168,5 km), ko se bo karavana spopadla kar s petimi vzponi.