Michal Kwiatkowski, Richie Porte in Simon Špilak pozirajo fotografom na zmagovalnem odru. Foto: EPA
Simon Špilak
Špilak se je na dirki Pariz-Nica četrtič zapored uvrstil v deseterico. Foto: EPA
Nairo Quintana
Kolumbijec Nairo Quintana (Movistar) je zmagal v peti etapi Dirke od Tirenskega do Jadranskega morja s ciljnim vzponom na 1675 metrov visoki Terminillo in oblekel tudi majico vodilnega. V zadnjih petih kilometrih je snežilo. Foto: EPA
Špilak odličen tretji v Nici

28-letni kolesar s Tišine, ki se je v soboto izkazal z drugim mestom v 6. etapi, se je v zadnji etapi znova zavihtel na drugo mesto. Dirka se je končala z 9,6 km dolgim gorskim kronometrom s povprečnim naklonom 4,7 odstotka iz Nice na Col d'Eze, cilj je bil 501 meter nad morsko gladino. Tako kot včeraj je deževalo, kolesarje pa je oviral tudi močan veter.

Pričakovano je vožnjo na čas najhitreje opravil Avstralec Richie Porte (Sky), ki je postal tudi skupni zmagovalec dirke. To je njegovo drugo slavje v Nici, najboljši je bil že pred dvema letoma. Špilak (Katjuša) je zaostal 13 sekund, v skupnem seštevku pa pol minute. Med Porta in Špilaka se je vrinil še svetovni prvak Michal Kwiatkowski.

S stopničkami izpolnil cilj
Kwiatkowski, Špilak in svetovni prvak iz leta 2013 Rui Costa so imeli enak končni čas, Poljaku pa je drugo mesto pripadlo, ker je dobil eno etapo.

Špilak je "dirko proti soncu", kot tudi imenujejo dirko Pariz-Nica, četrtič zapored končal v deseterici, po vrsti je nanizal 4., 6., 8. in 3. mesto.
"Moj cilj je bil, da se uvrstim na stopničke in zelo sem vesel, da mi je uspelo. Naša taktika včeraj je bila dobra. Pridobil sem nekaj dragocenih sekund, ki so mi danes pomagale do končnega cilja. Bil sem zelo motiviran. Vedel sem, da mi lahko gre dobro. Ta kronometer v Nici mi je zelo všeč, rezultat pa mi daje še več motivacije za naslednje cilje: Dirko po Baskiji in Dirko po Romandiji," je povedal Prekmurec.
Gallopin zdrsnil na šesto mesto
Pred zadnjo etapo je bil v najboljšem položaju v skupnem seštevku Francoz Tony Gallopin, ki je v soboto z izjemno vožnjo v zadnjih kilometrih premagal vse in oblekel majico vodilnega. A jo je slabih 24 ur pozneje izgubil, v skupnem seštevku je zdrsnil na šesto mesto. Za Portom je v kronometru zaostal minuto in 39 sekund (29. mesto).
Borut Božič je v zadnji etapi zasedel zadnje, 105. mesto, zaostal je šest minut in 15 sekund. Skupno je bil 88.