Simon Špilak se je v skupnem seštevku prebil na 7. mesto. Foto: EPA
Tony Gallopin
Tony Gallopin je oblekel rumeno majico. Foto: EPA
Wouter Poels
Nizozemec Wout Poels je z izjemno vožnjo v zadnjih kilometrih prišel do zmage v 4. etapi Dirke od Tirenskega do Jadranskega morja, s katero je oblekel tudi majico vodilnega. Na čelo se je prebil na vrhu zadnjega vzpona, se s tehnično odlično vožnjo spustil in se oddaljil od konkurentov. Na koncu je imel 14 sekund prednosti pred Kolumbijcem Rigobertom Uranom in Špancem Joaquimom Rodriguezom. Foto: EPA

Slovenski kolesar, član Katjuše, je v dežju - podobne oziroma težke razmere mu vselej ustrezajo - zaostal 32 sekund. Skupno je zdaj sedmi. Tretji je bil Portugalec Rui Costa, skupaj z njim in Špilakom pa sta v cilj prispela še Danec Jakob Fuglsang in Španec Rafael Valls. Naslednja skupina kolesarjev je ciljno črto prečkala minuto za Gallopinom.
Prekmurec je bil sicer v zadnjih kilometrih precej nedejaven in je drugim prepustil lovljenje. Pred ciljem je pospešil in prišel do drugega mesta. Etapa na Azurni obali je bila zelo razgibana, kolesarji so opravili po tri vzpone prve in druge kategorije. Najvišje so se povzpeli 1003 m visoko.

Gallopin ima v skupni razvrstitvi zdaj 36 sekund naskoka pred Avstralcem Richiejem Portom, še sekundo več pa zaostaja dozdajšnji nosilec rumene majice, Poljak Michal Kwiatkowski. Dirka se bo končala v nedeljo z 9,6 km dolgim gorskim kronometrom iz Nice na Col d'Eze. Štart bo na 36 m, cilj pa na 501 m nadmorske višine.

Cilj prečkal z dvignjeno roko
"Iskreno povedano, nisem vedel, da je nekdo pred mano. Spust je bil preveč nevaren, zato sem bil 100-odstotno osredotočen. Vedel sem, da so favoriti za nami in mislil, da smo v vodstvu. Kakor koli, etapa je bila zame dobra. Bilo je težko zaradi dežja, mraza in vzponov. Na koncu sem ukradel nekaj dragocenih sekund. Jutri bo odločilna etapa, sem pripravljen,"
je za spletno stran Katjuše povedal Špilak, ki je ciljno črto prečkal z dvignjeno roko v znak zmagoslavja, toda pred njim se je veselil že Gallopin.

"Dan je bil res zahteven. Prikolesariti do zmage na tako zahtevni etapi je res težko. Upam, da si bom opomogel do jutri. Vožnja na čas ni moja najboljša disciplina, toda bomo videli. Vse bom dal od sebe, da zmagam," je dejal Francoz. Prvi favorit za skupno zmago je Porte, ki velja za odličnega tekmovalca v vožnji na čas.