Alberto Contador se je v skupnem seštevku prebil na drugo mesto. Foto: EPA
Ilnur Zakarin
Ilnur Zakarin je imel v zadnjih metrih več moči od Thomasa. Foto: EPA
Geraint Thomas
Geraint Thomas je oblekel rumeno majico pred zadnjo etapo. Foto: EPA

S sekundo zaostanka je tretje mesto osvojil Španec Alberto Contador. Novi vodilni Thomas ima zdaj 15 sekund prednosti pred Contadorjem in 20 pred Zakarinom. Zaključni vzpon je bil dolg 15,3 km, povprečni naklon pa je bil 5,7-odstoten.

Simon Špilak je bil v šesti etapi najboljši Slovenec, v cilj je prišel kot 15., za moštvenim kolegom Zakarinom pa je zaostal minuto in 48 sekund, napredoval je na 35. mesto.

Zakarin je imel kljub ciljnemu vzponu na koncu več moči od Thomasa, Contador pa od lanskega zmagovalca Avstralca Richieja Porta. V današnji etapi so sicer kolesarji morali premagati sedem vzponov, na zadnjega pa se je skupaj podala manjša skupina kakšnih 30 kolesarjev. Najprej je ujela še zadnjega ubežnika Antoina Duchesneja, nato pa so se začeli vrstiti napadi. Najprej je prvi ritem spremenil Contador, a ni dolgo vztrajal, nato Thomas, v zadnji kilometer pa so skupaj zakolesarili Zakarin, Thomas, Contador in Porte. Avstralec je čakal, Zakarin ne, kar se mu je na koncu obrestovalo.

Dirka se bo končala v nedeljo, štart in cilj bosta v Nici.

Cummings z napadom v zaključku do zmage
Britanski kolesar južnoafriške ekipe Dimension Data Stephen Cummings je dobil četrto etapo dirke od Tirenskega do Jadranskega morja. V najdaljši, 216 km dolgi etapi letošnje dirke med Montaltom di Castrom in Folignom je bil drugi Italijan Salvatore Puccio, ki je zaostal 13 sekund, toliko kot tretji Eritrejec Natnael Berhane.

V skupnem seštevku ni sprememb. V majici vodilnega je ostal Čeh Zdenek Štybar, ki ima še vedno devet sekund prednosti pred Italijanom Damianom Carusom.

Cummings je napadel 3,5 km pred ciljem, ostali so se nekaj časa le spogledovali, kar se je na koncu izkazalo za usodno. Trinajst sekund sta poleg Berhaneja, moštvenega kolega Cummingsa, zaostala še Španec Daniel Moreno in Belgijec Jan Bakelants.

Cummings je zmagal s samostojnim kolesarjenjem v zadnjih treh kilometrih. "Skušali smo pripraviti etapo za Edvalda Boassona Hagna, menili smo, da ima največ možnosti. Je v super formi, jaz sem bil ob njem kot policist, toda prišli smo do treh kilometrov, jaz pa zmorem tri kilometre. Držal sem se strategije. Ne vem, ali je to O. K., toda izšlo se je," je poudaril Cummings.
Znova je bil najboljši Slovenec Primož Roglič, ki je prišel v cilj v času zmagovalca na 31. mestu, v skupnem seštevku je napredoval na 24. mesto, zaostaja pa 47 sekund.

Nedeljske etape ne bo zaradi snega
Prireditelji RCS Sport so odpovedali nedeljsko peto etapo, ki bi po mnenju številnih močno premešala skupni vrstni red, saj je na hribovitih delih napovedano sneženje, predvsem na vrhu Monte San Vicina, kjer bi moral biti cilj. Dirka se bo nadaljevala v ponedeljek. Končni vrstni red bo najverjetneje znan v torek, ko bo v San Benedettu del Trontu vožnja na čas, to bo tudi zadnja etapa preizkušnje.