Pieter Weening je zmagovalec Dirke po Poljski. To je prva nizozemska zmaga na tej dirki z dolgo tradicijo. Foto: EPA
Bradley Wiggins
Bradley Wiggins, ki je imel lani sanjsko sezono (dobil je tudi Dirko po Franciji), je imel v letošnji sezoni precej težav, morda pa bo današnja zmaga pomenila preobrat. Njegov naslednji cilj je svetovno prvenstvo, kjer želi postati prvak v vožnji na čas. Foto: EPA

S 37 kilometrov dolgim kronometrom je najhitreje opravil Bradley Wiggins, kar je njegova prva zmaga po lanskih olimpijskih igrah, ko je prav tako dobil kronometer. Švicar Fabian Cancellara je na drugem mestu zaostal kar 56 sekund.

Weening, ki je bil pred zadnjo etapo skupno na petem mestu, za vodilnim Christophom Riblonom pa je zaostajal 27 sekund, je vožnjo na čas s ciljem v Krakowu končal na šestem mestu z zaostankom minute in 44 sekund. Riblon je bil 14. z zaostankom 2:26, za končno zmagoslavje mu je zmanjkalo 13 sekund. Francoski kolesar, ki je letos na Touru dobil prestižno etapo s ciljem na Alpe d'Huez, se je moral tako zadovoljiti s tretjim mestom v skupnem seštevku.