Phoenix je izgubil trikrat na zadnjih štirih tekmah. Foto: Reuters

Dobršen del nocojšnje tekme so Sonca na parketu delovala povsem brezvoljno in z izjemo redkih prebliskov v napadu tudi presenetljivo zmedeno. V domačem moštvu sta edina razpoložena igralca bila Markieff Morris in Goran Dragić, ki je sicer pokazal raznovrstno igro in boljši met z razdalje (22 točk, 8 skokov, 4 podaje), vendar je tudi on storil nekaj povsem nekarakterističnih napak pri vodenju žoge. Kar trikrat je zaradi nošene žoge bil primoran le-to podati sodniku (4 izgubljene žoge v 1. četrtini). Ob tem je nerazumljivo zgrešil nekaj relativno preprostih polaganj. Še slabši so bili njegovi soigralci, Bledsoe je poleg zgrešenih polaganj izgubil tudi 6 žog, od tega nekaj ključnih v zaključku tekme. 23 izgubljenih žog Phoenixa je botrovalo 22 lahkim košem Orlanda.

Komentar uporabnika DrumBeat
Kobe Bryant je dosegel 20. trojni dvojček v karieri. Foto: Reuters

"Oni so igrali 48 minut, mi le 12," je tekmo povzel trener Jeff Hornacek, ki je zaradi ugovarjanja dobil tehnično napako le nekaj sekund po tem, ko so njegovi igralci znižali zaostanek na minus tri.

Dobrih deset minut pred koncem je Orlando, poraženec zadnjih štirih tekem, vodil s 58:74. Sunsi so začeli igrati odločneje, a so tri minute pred koncem še vedno zaostajali za devet. 62 sekund pred koncem se je Phoenix približal na 80:83, nato pa je položil Črnogorec Nikola Vučević. Ob tem si je Hornacek, ki je zahteval korake, prislužil tehnično napako. Po trojkah Dragića in Geralda Greena so Sunsi zaostajali le še za točko, vendar jim je na koncu za zadnji napad ostala le še sekunda.

Dragić je v 41 minutah dosegel 22 točk (met 7/15, za tri 3/6) in zbral še po osem skokov, štiri podaje in pet izgubljenih žog. 18 točk, 10 skokov in 7 podaj je vknjižil Markieff Morris. "Goran in Miles sta daleč najbolje oddelala zadnji trening, to se je poznalo tudi na igrišču," je povedal Hornacek. Plumlee je prispeval 12 točk (met 6/6) in 5 skokov. Zoran Dragić je obsedel na klopi.

Pri Orlandu je 21 točk dosegel Tobias Harris, tri manj Vučević. Phoenix je izgubil drugič v treh dneh in ima na domačem parketu izkupiček 5:4.

Memphis zmagoslavno tudi v Sacramentu
Še naprej je izvrsten Memphis, ki je brez večjih težav slavil v Sacramentu (97:85), in dosegel 15. zmago na 17 tekmah. Zach Randolph je zbral 22 točk in 12 skokov, Marc Gasol je srečanje končal pri 18 točkah. Beno Udrih je v 17 minutah dosegel 7 točk (met 3/6).

Trojni dvojček Bryanta
Kobe Bryant je dosegel 20. trojni dvojček v karieri, prvega po letu in pol, za zmago Lakersov po podaljšku nad Torontom (129:122). Srečanje je končal z 31 točkami (11/24), 11 skoki in 12 podajami. Lakersi so prekinili niz štirih porazov.