Boštjan Nachbar (desno) je lahko zadovoljen s svojim osebnim izkupičkom, ne pa tudi s porazom. Foto: EPA

Vodilno moštvo skupine E je po podaljšku slavilo z 89:86. Potem ko je Nachbar 46 sekund pred koncem s svojo drugo trojko znižal na 84:83, mu je 25 sekund pred zadnjo sireno odgovoril Jordan Farmar, z 29 točkami najboljši strelec tekme, zmago gostiteljev pa je z dvema prostima metoma potrdil Duško Savanović (89:83). Nachbar je sekundo pred koncem zadel še eno trojko in postavil končni izid.
Anadolu (Saša Vujačić je poškodovan) je v drugi četrtini sicer vodil za 13 točk (31:18), vendar so gostje nato izničili zaostanek že pred odmorom (37:37), v drugem polčasu pa nekajkrat tudi vodili. Dve sekundi pred koncem rednega dela je košarkar nemških prvakov Casey Jacobsen zgrešil met za zmago in sledil je podaljšek. Brose je v drugem delu Evrolige še brez zmage.
Tesna razpleta v Tel Avivu in Sieni
V skupini F sta tesni zmagi dosegla Maccabi in Olympiacos. Izraelci so bili doma z 80:79 boljši od Himkija. Gostje so ves čas dihali za vrat Maccabiju, a ob koncu preveč zaostali (79:73) in z dvema trojkama le ublažili poraz. Ricky Hickman je v zadnji četrtini dosegel 14 od svojih 30 točk.
Olympiacos je prav tako samo za točko slavil v Sieni (67:68). Tri minute pred koncem tretje četrtine so gostitelji vodili s 53:44, nato pa so Grki hitro naredili preobrat ter dobrih sedem minut in pol pred koncem tekme povedli s 54:56. V končnici so imeli prednost z 61:68 in zadržali minimalno vodstvo.

Drugi del, skupina E, 11. krog:
ANADOLU EFES - BROSE BASKETS
89:86 (23:14, 21:23, 16:21, 17:18) - po podaljšku
Farmar 29 in 7 skokov, Savanović 14 ... Vujačić je poškodovan; Nachbar 24 (6/11 za dve, 3/4 za tri) in 2 skoka v 22 minutah, Zirbes 14.